top of page
dopropost2.jpg

Doprovodný program DIZAJN +

V “klasickém” doprovodném programu už začalo být Dizajntrhu těsno, a tak se letos rozrůstá o nový formát: Dizajn+.

Ten den před prodejní částí Dizajntrhu nabídne sérii přednášek, workshopů i filmovou projekci! Srdečně zveme jak širokou veřejnost, tak především samotné kreativce!

Těšit se můžete na:

13:30 - 15:30

MASTERMIND podnikání v kreativních odvětvích // vzdělávací workshop a konzultace

lektorka: Dita Palaščáková

kapacita: max 10 lidí, nutná registrace v registračním formuláři zde

registrační poplatek: 100 Kč (hrazeno předem)

místo konání: Lectorium Medium, přízemí, Konvikt

ve spolupráci s Kreativní Olomoucí

NF_dita_1.jpg

Řízené setkání kreativců v malé uzavřené skupině (safe space) na téma “podnikání v kreativních odvětvích”. Společně budeme sdílet výzvy, kterým ve svém podnikání čelíme, a podělíme se o tipy, know-how a řešení problémů. Konkrétní zaměření vyplyne z aktuálních potřeb účastníků. Mastermind je osvědčený formát používaný v různých kontextech, který je založený na brainstormingu, rychlé zpětné vazbě a vzájemné podpoře.

Dita Palaščáková je fundraiserka, konzultantka, koučka a lektorka v oblastech osobního, kariérního a organizačního rozvoje, řízení změn a leadershipu. Ve své práci se více než na analýzu problémů zaměřuje na hledání řešení, pracuje s hodnotami a klade důraz na odvahu ke konzistenci a autentičnosti – tedy na pilíře osobního i organizačního úspěchu.

14:00 - 16:00

KÁVA/KOBALT: Workshop podglazurové dekorace porcelánu // tvůrčí workshop

lektorka: Vendula Janíková

minimální věk účastníků je 18 let

kapacita: max 12 lidí, nutná rezervace předem zde (do 15. listopadu, kurz se bude konat při minimálním počtu 7 lidí) 

V případě dotazů pište na vendula.kruparova@seznam.cz

cena: 600 Kč za osobu (cena se platí na místě a zahrnuje veškerý materiál a výpaly, hotové kalíšky budou k vyzvednutí začátkem prosince v prodejně FLOP shop, Ztracená 25, více informací podá lektorka na workshopu)
místo konání: Carolina, přízemí, Konvikt

308968894_517859413677226_114339787713638366_n.jpg

Účastníci se dozvědí jaké dekorace je možné na porcelán použít, jaké jsou jejich možnosti a úskalí a vytvoří vlastní dekoraci na dva porcelánové kalíšky. Vyzkouší si techniku dekorace bublinování kobaltem, které je možné doplnit další malbou nebo proškrabáváním. Nakonec si své kalíšky naglazují průhlednou glazurou.

Vendula Janíková se prací s keramikou zabývá už od studia na Střední umělecké škole v Ostravě, která jí dala zejména technologický základ při práci s materiálem a přístupem k němu. Později své výtvarné sklony rozvíjela především na Olomoucké Univerzitě Palackého na Katedře výtvarné výchovy, kde od letošního roku vede ateliér šperku. Je spolumajitelkou olomouckého obchodu FLOP shop a tvoří pod vlastní značkou Atropa.ateliér, při které vede také kurzy práce s porcelánem.

16:00 - 18:00

KREATIVNÍ VOUCHERY - jak na ně? // prezentace a konzultace

IMG-8096.jpg

lektoři: Jakub Korda a Barbora Netopilová

kapacita: 60 míst

bezplatná registrace zde 

místo konání: Filmový sál, III. patro (podkroví), Konvikt 

 

ve spolupráci s Kreativní Olomoucí a Inovačním centrem Olomouckého kraje

Na přelomu roku 2022/23 spustí Ministerstvo kultury dlouho připravovaný projekt kreativních voucherů. Jedná se o jednorázovou finanční podporu za účelem iniciace spolupráce firem a kreativců. Jen v roce 2023 se formou kreativních voucherů do Olomouckého kraje dostane podpora ve výši 11 milionů, národní vouchery budou vyhlašovány minimálně po dobu tří let. Na našem semináři vás připravíme na tuto jedinečnou příležitost. Vyslechnete si základní podmínky a pravidla programu, ale především vám budou experti - Jakub Korda (ICOK) a Barbora Netopilová (KUMST Brno) - připraveni zodpovídat dotazy a konzultovat vaše záměry.

Jakub Korda pracuje v Inovačním centru Olomouckého kraje, kde má na starosti podporu kulturních a kreativních průmyslů. Delší dobu se zabývá jak fundraisingem a psaním grantů, tak jejich hodnocením (např. pro Státní fond kinematografie či MK ČR). Externě přednáší na Univerzitě Palackého či Televizním institutu v Brně.


Barbora Netopilová je komunitní kurátorka a obsahová manažerka kreativního hubu KUMST Brno, který má za cíl podporovat kreativce v podnikání prostřednictvím know how expertů, vzdělávání a propojování. Již čtvrtým rokem vede program Kreativní vouchery Brno, který byl v jihomoravském kraji zaveden před osmi lety JIC (Jihomoravské inovačním centrum). Působí také jako hodnotitelka v programu Pro kreativní Brno. Při tvorbě strategie Kulturních a kreativních průmyslů na léta 2021 - 2025 na MKČR působila jako expertka na oblast tzv. nových KKP.

19:00 - 21:00 včetně diskuze po filmu

SEVERNÍ PROUD (The North Drift)  // filmová projekce // 

Německo, 2022, 92 min. Režie: Steffan Krones

kapacita: 60 míst

vstup zdarma

místo konání: Filmový sál, III. patro (podkroví), Konvikt 

ve spolupráci s AFO a Jeden svět Olomouc

Jak se láhev od piva vyrobeného v Německu ocitla v panenské přírodě za polárním kruhem? Režisér  a scénárista Steffen Krones se rozhodne sledovat trasu plastového odpadu z kontinentální Evropy až k útesům norského souostroví Lofoty.

1KEY_The North Drift.jpg

Filmař z Drážďan spolu s přáteli sestrojí unikátní bóje vybavené GPS lokátorem a sleduje, jak je evropská říční síť propojená s oceánem. Z původně sólové akce vzešlé ze zděšení nad tím, že evropský odpad zanáší i nejvzdálenější kouty planety, se Steffenovi podaří vytvořit vědecký projekt, na kterém se podílejí inženýři, oceánografové i veřejnost. Úchvatné záběry z monumentální norské přírody a scény týmového nadšení ze sledování trasy speciálních bójí střídají šokující obrazy kolonií plastů, které okupují civilizací dříve nedotčené přírodní scenérie.

Za použití tohoto textu děkujeme festivalu Jeden svět.

bottom of page