top of page
cihate.jpg

Doprovodný program 19.-20.11.

NOVINKOU letošního doprogramu v rámci prodejních dnů je mimo jiné Výtvarný ateliér Podkroví, kreativní a relax zóna pro zvídavé děti a hravé dospělé. Místo, kde si na své přijdou akčňáci i introverti, unavení dospěláci i milovníci upcyklace. Těšit se můžete nejen na eko udržitelnou tvorbu, originální inspiraci, ale i skvělou příležitost vlastnoručně vyrobit designové kousky. A mnohem více!

Koukněte sami: 

DT22- Stuart1.jpg

Dizajntrh hravě se StuArtem

3+ │ WORKSHOP PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE

SO+ NE 10:00 – 17:00 │▲ Carolina, přízemí │40 Kč  

StuArt, to je oblíbený animační program. O Vaše ratolesti se rádi postarají a Vy si můžete v klidu nakoupit vánoční dárky. Anebo přijďte tvořit i s dětmi.

Děti získají možnost stát se architekty a postavit si společně vlastní město. Pokud je více láká kariéra malíře, i na to budeme připraveni. Díla slavných mistrů můžou vypadat i jinak a děti jim budou moci dodat vlastní šťávu a šmrnc.

A pro nadané mladé umělce bude připravena i kolážová tvorba aneb Udělej si koláž jako Kolář. Jako bonus nám děti budou moci pomoct s postavením papírové kopie betlému Bedřicha Zbořila.

Andílci a rybky z ovčí vlny

6+│WORKSHOP PRO DĚTÍ I DOSPĚLÉ

SO + NE 10:00 – 17:30 │▲ stánek č. 30, 1. patro │ 60/ 80 Kč

 

Vyrobte si andílka nebo rybku z ovčí vlny technikou suchého plstění pomocí jehly. Plstění jehlou je klidná, relaxační činnost s neomezenými kreativními možnostmi, navíc si budete připadat, jako byste si ňuhňali svého oblíbeného plyšáka…

 

Lektorka: Veronika Matlochová/ Výtvarná dílna Lipka

P1090876.jpg
WORKSHOP MALOVANÉ CUKROVÍ.jpg

Malované cukroví pro děti 

5+ │ WORKSHOP PRO DĚTI  

SO + NE 10:00 – 17:00 │▲ Ateliér Podkroví │60 Kč 

Společné pečení cukroví je velká zábava pro celou rodinu. Už jste ale zkoušeli malované cukroví? Děti budou malovat barvami na připravené dřevěné tvary a svým uměním je měnit v jedinečné cukroví bez cukru. Zn. Užijte si volný čas s dětmi bez starostí s úklidem.  

Kontakt: Denisa Tessenyi (rozkvetla.design@gmail.com

Malované cukroví pro dospělé 

12+│ WORKSHOP PRO DĚTI A DOSPĚLÉ 

 SO +  NE 10:00 – 17:00 │▲ Ateliér Podkroví │ 60 - 450 Kč ​

Vytvořte jedinečný originální dárek, který potěší vaše děti i každou malou návštěvu. Namalujte svým dětem, sourozencům či kamarádům jedinečné oku lahodící kousky. S námi to zvládne opravdu každý!  

Z krabice plné různých dřevěných tvarů si poskládáte vlastní jedinečnou kolekci. Vyzkoušíte si různé techniky zdobení. Namalované kousky si odnesete ve vlastní designové krabičce.   

Kontakt: Denisa Tessenyi (rozkvetla.design@gmail.com

Last minute adventní kalendář  

12+│ WORKSHOP PRO DĚTI A DOSPĚLÉ 

SO 10:00 – 17:00 │▲ Ateliér Podkroví │350 Kč 

 

Adventní odpočítávání si letos s dětmi rozhodně užijete! Náš výtvarný ateliér vám nabízí možnost vyrobit si last minute originální adventní kalendář v pohodě a bez stresu.

Vše potřebné připravíme, aby pro vás tvorba byla i relax. Vy tak budete mít dost času a energie vymyslet, čím svůj kalendář naplnit.

A kdo ví? Třeba jeho obsah objevíte mezi stánky našich vystavujících tvůrců.  

Kontakt: Denisa Tessenyi (rozkvetla.design@gmail.com

WS Last minute advent kalendář 2.jpeg
WS Upcykly z druhé ruky.jpeg

Upcykly z druhé ruky 

12+│ WORKSHOP PRO DĚTI A DOSPĚLÉ 

 SO 10:00 – 17:00 │▲ Ateliér Podkroví │ od 100 Kč ↑ 

 

Módní designový kousek může vzniknout i úpravou oblečení, které se nedopatřením připletlo k nevypratelným skvrnám, získalo nošením nějakou vadu, nebo už není zrovna trendy. Navštivte náš ateliérový módní věšák, nebo si přineste oblíbené bodýčko, mikinu či šaty. Díky ručnímu potisku a jednoduché výšivce mu v mžiku vdechnete punc jedinečnosti.

 

K dispozici dostanete autorské matrice od Rozkvetlé. Fajnšmekři si budou moci vyrobit u vedlejšího stolu vlastní matrici. 

Kontakt: Denisa Tessenyi (rozkvetla.design@gmail.com)

Ooootisk 

12+│ WORKSHOP PRO DĚTI A DOSPĚLÉ 

SO 13:00 – 17:00 │▲ Ateliér Podkroví │ od 450 Kč ↑

 

Technika grafiky na rozdíl od kresby umožňuje snadnou tvorbu kopií jednoho motivu. Na workshopu si vyrobíte vlastní razítko technikou linorytu a získáte spoustu zajímavých tipů pro autorský tisk na různé materiály, které vám usnadní vaše grafické začátky. Na absolvování workshopu si vyhraďte alespoň 2 hodiny svého času, protože tvorbu matrice nelze uspěchat. Výsledek však bude stát za to! 

Pozn. Veškerý potřebný materiál a zapůjčení pomůcek je v ceně. 

Kontakt: Denisa Tessenyi (rozkvetla.design@gmail.com

WS Ooootisky2.jpg

Vánoční fotobudka Printerka

-9m +│VÝROBNÍ WORKSHOP A FOCENÍ

SO + NE 10:00 – 17:30 │▲ Ateliér Podkroví │ 60 Kč

Je libo rodinné foto na vánoční přání příbuzným a kamarádům nebo PFko? Vyrobte si propriety k focení dle vašeho gusta a pak už jen “pozor, vyletí ptáček!”

Fotograf: Juraj Šefčík

Dětské čtení s knihkupectvím Zlatá velryba

3+│PŘEDČÍTÁNÍ PRO DĚTI 

SO 11:00 - 11:30 + NE 15:00 – 15:30 │▲ Schodiště Podkroví │ zdarma, bez rezervace

 

Přijďte se zaposlouchat do ukázek, které navodí tu správnou atmosféru blížícího se adventu:předčítání se zhostí herečka Jana Posníková, v sobotu v 11:00 přečte ukázku z knížky Astrid Lindgrenové Vánoční večírek Pipy Dlouhé Punčochy, v neděli v 15:00 ukázku z knížky Zbyňka Malinského Vánoční pohádky. 

Délka předčítání je přibližně 30 minut. 

285693885_5419139721451244_1423597530551257103_n.jpeg

Cesta vlny s Renátou Jančo textile design

3+│UKÁZKOVÝ WORKSHOP

SO 11:00 – 13:00 a 15:00 – 17:00 │▲ Podkroví │ zdarma, bez rezervace

 

Textilní designérka Renáta Jančo se ve své tvorbě snaží navázat na rukodělnou tradici a využít řemeslné textilní techniky tak, aby se staly součástí moderního světa. Na workshopu nazvaném Cesta vlny předvede kompletní proces zpracování nejen ovčí vlny - od rouna, přes praní, česání, předení a tkaní na tkalcovském stavu. Jednotlivé procesy si s ní můžete v uvedených časech vyzkoušet.

Její portfolio z oblasti módní i textilní tvorby si navíc můžete prohlédnout, vyzkoušet i zakoupit v jejím pop-up obchůdku v místě workshopu.

Lektorka: Renáta Jančo

Komentovaná prohlídka Konviktu se StuArtem

7+ │ KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

SO + NE 15:00 │▲ setkání před vrátnicí, přízemí │Vstupné dobrovolné

Dizajntrh se odehrává v dechberoucích barokních prostorách původního jezuitského konviktu a vy budete mít skvělou příležitost využít návštěvu budovy také k poznání historického epicentra vzdělání a kultury v Olomouci.

Po oba dny Vás čeká prohlídka s průvodci ze Studium Artium, kteří znají budovu od sklepa po půdu: podíváme se na Židovskou bránu, do sklepení, do slavnostních sálů i na půdu.

Průvodkyně: Tereza Holoubková

Tetovací ateliér By Terez

18+│KONZULTACE A TETOVÁNÍ 

SO 10:00 – 18:00 | NE 10:00 – 14:00 │▲  Podkroví │ od 2 000 Kč  ↑

Zavítejte do světa barev, které se vám dostanou doslava pod kůži. Tatérka Terez s vámi klidně jen prokonzultuje možnosti tetování a dohodnete se na jindy, nebo bude k dispozici hned několik drobnějších abstraktních návrhů, ze kterých můžete přímo na místě vybrat a nechat si je zvěčnit tetováním. Barevnost lze diskutovat a měnit, tak jako detaily. Pro odvážnější je tu možnost vytvořit na těle jedinečný návrh volnou rukou. Je důležité být fit, najezen a mile naladen. 

A pokud nejste zrovna fanda tetování, můžete se vzájemně inspirovat u obrazů, které doplní improvizované tetovací studio. 

 

Tatérka: Tereza Šťastná/ By Terez

image00002.jpeg
WS Papírové kousky 4.jpg

Papírové kousky 

5+│WORKSHOP PRO DĚTI A DOSPĚLÉ 

NE 10:00 – 17:00 │▲ Ateliér Podkroví │ 60 Kč 

S respektem k papíru jako výjimečnému materiálu budeme využívat odřezky a malé kousky pro další tvorbu. Vyrobíte si spoustu papírových nezbytností, které budou ozdobou vašich dárků i interiéru. Pokud se nebojíte nůžek a máte odvahu zkoušet nové kombinace, budete ve svém živlu. 

Kontakt: Denisa Tessenyi (rozkvetla.design@gmail.com

Odpad není k zahození:  workshop upcyklace

 

3+│WORKSHOP PRO DĚTI I DOSPĚLÉ 

NE 10:00 – 17:00 │▲ Ateliér Podkroví │ zdarma 

Krmítko na ptáky, loutky nebo chrastítka pro děti z odpadků? Přijďte na workshop zaměřený na kreativní využití odpadu. Děti i dospělí zapojí svou fantazii nebo si vyberou z připraveného vzoru. privedeme účastníky k zamyšlení, zda je nutné kupovat stále další věci a co se děje s odpadem, který produkujeme.

Lektor: Pavla Strakošová/ Litovelská kavárna

Vyrobte si vánoční dopisní sešit s Knihařkou

 

10+│WORKSHOP PRO DĚTI I DOSPĚLÉ 

NE 14:00 – 15:00 │▲ Ateliér Podkroví │ zdarma, bez rezervace

 

Přijďte si zaknihařit s Knihařkou a vyrobit si obálku, do které všijeme malý sešitek. 

Vznikne tak krásný dopisní sešit, do kterého můžete vepsat pozdravy pro babičku, 

kamaráda, nebo rovnou Ježíškovi. Obálky budou dekorované horkou ražbou s vánočními motivy. Výroba zabere cca 15 minut a rezervace není nutná.

 

Lektor: Kateřina Mestická/ Knihařka

Workshop moderní výšivky

15+│WORKSHOP PRO DOSPĚLÉ

NE 10:30 – 12:30 a 15:00 – 17:00 │▲ stánek č. 50, 2. patro  │ od 450 Kč ↑

 

Vyšívání zažívá velký boom, když se navíc spojí s upcyklací, dostává další rozměr. Díky výšivce můžete oživit kousek z druhé ruky, které pro vás budou k dispozici. Výšivku si vyberete ze dvou motivů, odvážnější si budou moci zkusit vytvořit motiv vlastní. Je také možné si donést kousek z vlastní skříně. Na workshop si pro jistotu vyhraďte plné dvě hodiny.

Rezervace místa předem kvůli zajištění materiálu na martina_krizova@centrum.cz

 

Lektor: Martina Křížová/ Jehlou malované

image0 (2)_edited.jpg

PO CELÝ DEN MŮŽETE NAVÍC RELAXOVAT NA NEJPOHODLNĚJŠÍCH VACÍCH SAKYPAKY! 

bottom of page