top of page

Dizajntrh 2019

Náš příběh

Dizajntrhu předcházela (jak už to tak někdy bývá) malá-velká náhoda. V našem případě v podobě haly, která měla zažít své "poslední hurá". V kombinaci s dlouhodobou touhou podporovat lokální tvůrce se tak již v roce 2015 začalo schylovat k prvnímu olomouckému Dizajntrhu. Načasování ale tehdejším organizátorkám Anně a Míši nehrálo příliš do karet. Projekt se proto přesunul na 2016 do prostor Pevnosti Poznání. Akce měla skvělý ohlas, propojila úžasné tvůrce a tak bylo jasné, že bude pokračovat i nadále.

 

Od té doby rok od roku vylepšujeme zaběhnuté a hledáme nové cesty, jak Dizajntrh posunout dál. Přemístili jsme se do většího - konkrétně na olomoucký Konvikt a v roce 2022 jsme si poprvé otestovali i letní variantu našeho trhu.

 

Původní myšlenku podpořit lokální tvůrce jsme rozšířili o ekologický přesah, který v dnešní době považujeme za naprosto zásadní. V tomto duchu se rozvíjí i mnozí tvůrci, které u nás najdete. Mimoto se propojujeme s environmentálně prospěšnými společnostmi, se kterými spolupracujeme na doprovodném programu.

Dizajntrh je pro nás srdcovkou, nad kterou trávíme mnohdy probděné večery. Nikdy jich ale nelitujeme. Skvělá atmosféra, milí tvůrci a nadšení návštěvníci nám za ně bezpochyby stojí. ❤️

Dizajntým

66DIZAJNTRH_22_PATYCKI.jpg

Anna Jánská

Ředitelka & Organizátorka

anna.dizajntrh@gmail.com

IMG_1497_DizajnTrh2022_AdamMracek_edited.jpg

Lucie Růžičková

Organizátorka & PR

lucie.dizajntrh@gmail.com

bottom of page