sobota 18.11. 2017/13.00 - 14.30

VÝROBA PARFÉMŮ s TINY LIFE

Hraj si. Míchej, kapej, ovoňuj. Ptej se, zkoušej, raduj se. Starej se a šetři. Ušpiň se, rozlej, utři. Studuj. Neboj se! 

Dnešní konvenční parfémy jsou mnohdy naplněné syntetikou a přitom příroda nám může poskytnout tolik úžasných přírodních vůní. Přijďte se jich nadechnout, vyzkoušet si nové exotické vůně a potom se naučit základní pravidla, jak na vlastní parfém. Každý si odnesete domů tu nejdokonalejší vůni - protože si ji vytvoříte sami. 

500 Kč/osoba

momentálně volno

 

 

pátek 17.11.2017/13.00 - 14.30

ŠATY DĚLAJ ČLOVĚKA s UDRŽITELNĚ CHIC

Interaktivní přednáška o aktuální situaci v módním průmyslu, hledání sama sebe a malých rozhodnutích každého z nás při sestavování šatníku. ​

Vstupné dobrovolné

momentálně volno

 

sobota 18.11.2017/16.30 - 18.30

BEZODPADOVÝ ŽIVOT s TINY LIFE 

Kreativní workshop naplněný informacemi a zkušenostmi, jak žít bez odpadů

Ano, ač se to zdá nedosažitelné, dá se z běžného života eliminovat většina odpadů a obalů. A proč to vlastně dělat? No protože recyklace není řešením všech ekologických problémů, materiály mnohdy recyklovat vůbec nejdou a ty, které jdou, nelze recyklovat na věc stejnou, ale většinou věc podřadnou - tzv. "downcycling". Efektivnějším řešením jak zabránit ekologickým hrozbám je tedy odpady vůbec neprodukovat. To mnohdy znamená nalézat si své vlastní cestičky, hledat, ptát se a občas se pomýlit. Proto jsme se rozhodly s lidmi sdílet osvědčené a ozkoušené recepty a návody, jak na pohodový život bez odpadů. Také rády sdílíme radost a lehkost, se kterou to všechno lze dělat. 

​Tento workshop poskytuje náhled do fungování udržitelné domácnosti. Naučíme Vás, jak si vyrobit svou vlastní domácí zubní pastu, která neobsahuje škodlivé látky a zároveň není problém ji vyrobit ekologicky šetrným způsobem. 

Dále se dozvíte, jak se ekologicky starat o svoje oblečení a pračku. Společně si vyrobíme prací prášek, který samy používáme a jsme s ním nadmíru spokojené. Stejně jako zubní pasta, i tento prací prášek poskytuje plné bezpečí lidské kůži a zároveň neznečišťuje toxickým složením pitnou vodu. 

Také si povíme něco o tom, jak udržitelně nakupovat a zásobovat domácnost potravinami a kde vlastně nakupovat.

Vysvětlíme si pojem udržitelnost jako takový a zjistíme, jak ji aplikovat do vlastního života. Také si ale ukážeme praktické vychytávky a tipy, na které nezapomenout při bezobalovém nákupu.​

Workshop je určen i pro rodiny s dětmi. Děti se mohou zapojit a ozkoušet si ekologické "patlání" na vlastní kůži

200 Kč/osoba

momentálně volno

 

pátek 17.11.2017/10.30 - 12.00

ZA OPONOU ODĚVNÍHO PRŮMYSLU s ARPOK

Jaká je cesta oblečení - kolik zemí a lidí je třeba v dnešním globalizovaném světě propojit, aby se tričko nebo džíny dostaly do obchodních regálů? Kolik tisíc kilometrů tak oblečení nacestuje ještě předtím, než jej vezmeme na sebe?

Jakou část z ceny, kterou zaplatíme v obchodě za kus oblečení, dostanou jednotlivé skupiny lidí, které se podílí na jeho vzniku? Co bývá v ceně zahrnuto a co naopak ne?

Pojďte se podívat za oponu oděvního průmyslu v devadesátiminutovém interaktivním workshopu! Výše zmíněné otázky budou důkladně prozkoumány pomocí simulační hry a v závěrečné diskuzi se dotkneme i různých zajímavých tipů, jak se situace ne/řeší a co může dělat spotřebitel.

Vstupné dobrovolné

momentálně volno

 
 
 
 

REZERVACE

Svou účast na workshopech si rezervujte na e-mailu adela@dizajntrh.cz

 

Do předmětu uveďte: WORKSHOP DIZAJNTRH

Do samotného emailu napište:

JMÉNO A PŘÍJMENÍ/NÁZEV WORKSHOPU/POČET REZERVOVANÝCH MÍST

Rezervaci Vám potvrdíme obratem, až obdržíme platbu ve správné výši
na účet 
670100-2205847415/6210. Nezapomeňte ve zprávě pro příjemce při placení uvést Vaše jméno. 
Svou rezervaci můžete zrušit týden předem (tj. do čtvrtku 9.11. do půlnoci), později zrušená rezervace bude proplacena pouze v případě, že bude Vaše místo znovu obsazeno. S jakýmkoliv dotazem se obracejte rovněž na email adela@dizajntrh.cz