ŠPERK & BIŽUTERIE

-

3lobitprint

Allon

Alžběta Skalická

Ars Animalium 

Atropa

Comewoo - dekorace z Krkonoš

Dřevohra

Elazolo

Flop shop

Hejrumbum

Honzovy korále

kokino

Lovemusic

Nosím dřevo 

Parada

Pookraj

Rozkvetlá

Samesis

slavicek.dyzajn

Šperky od lišky

Zualu design

Trilobit není jenom pravěký tvor, ale i nový přístup k tvorbě šperků a designových doplňků, technologií 3D tisku. 3lobit nabízí inovativní šperky s nezaměnitelnou vizáží, přinášející radost vám i vašim blízkým. Vyrábí z ekologicky šetrných materiálů a s maximální péčí.

#vyrobenovČR #regionalniprodukt #organickýpůvod #zerowaste

3lobit4.jpg

Allon je veselá a hravá značka plná barev. Tvoří originální výrobky z vlastních autorských látek. Šijí rolovací batohy, kabelky, tašky ale i úžasné zavinovací sukně - to vše ušité v ČR v jejich malém ateliéru. Jako další produkt vyrábí náušnice a doplňky s autorskou grafikou. 

#vyrobenovČR #handmade 

Allon3.jpg

Mladá výtvarnice navrhuje a vytváří autorský šperk. Alžběta Skalická, narozená ve Valmezu, studující v ateliéru Jana Stolína a Petry Vlachynské obor Výtvarná umění - Tvorba ve veřejném prostoru v Liberci na Technické Univerzitě ve volných chvílích zkouší dělat i něco jiného než práce do ateliérů.

#vyrobenovČR #handmade 

alzbeta_skalicka_1.JPG

Ars Animalium je latinský výraz pro zvířecí umění – autorské grafiky na pohlednicích, plakátech, taškách a božích i originální kresby a malby se zvířecími motivy, často stylizovanými do geometrických tvarů.

#regionálníprodukt

Ars_Animalium2.jpg

Atropa se věnuje tvorbě textilních vyšívaných šperků a práci s porcelánem. Celá její tvorba nachází inspiraci zejména v přírodě, ať už se jedná o vyšívané ptačí šperky, nebo porcelánové šperky či misky a hrníčky. 

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt

Atropa 3.JPG

Značka Comewoo spojuje beton, kov, dřevo a sklo v originální bytové dekorace. Nástěnné a stolní hodiny, lampy, vázy a květináče, svícny, obrazy, stolky, aj. Oblíbené jsou také betonové módní doplňky, pro pány motýlky a pro dámy náušnice či přívěšky.

#vyrobenovČR #handmade #certifikace

comewoo2.jpg

Dřevohra je náš společný koníček ve kterém hraje prim krása a struktura českého dřeva. Hrajeme si se dřevem a vytváříme šperky nejrůznějších tvarů a barev. Vstupte do světa, kde vůně dřeva a ruční práce mají hlavní roli.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #recyklováno #upcyklováno

Dřevohra_1.jpg

Elazolo vyrábí netradiční šperky za stříbra i zlata v malých kolekcích, ve kterých hraje svou roli náhoda a vtip. Experimentuje s technikou ztraceného vosku, kombinuje surové i broušené kameny. Nehledá opakovatelnou a definitivní podobu. Přeje si aby šperk vzbuzoval asociace, aby se nedokonalost dotkla dokonalosti.

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt #recyklováno #upcyklováno

269278601_1522444924783354_8630013295012270748_n-2.jpg

FLOP shop je olomoucký obchod s autorskou módou, šperky a doplňky. Najdete v něm zejména tvorbu českých a slovenských designérů. Vše je vyrobeno s láskou a příběhem.

#vyrobenovČR #handmade 

Flop shop (3).jpg

Hejrumbum je již mnoho let v souladu s geometricky pojatou přírodou. Ta vdechuje život dřevěným šperkům a sítotiskovým potiskům. Jako druhou misi vnímá upcyklaci. Ze zbylých kusů autopotahů a jiných potahovin vytváří originální vaky a taškovaky.

#vyrobenovČR #handmade #recyklováno #upcyklováno

brož_hejrumbum.jpg

Honzovy korále, jsou šperky z drahých kamenů, chirurgické oceli a stříbra vznikající v Olomouci. Honza si kameny sám opracovává, část je z vlastního sběru. Minimalistické pojetí vyzdvihne krásu nejen každé ženy. 

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt

Honzovy_korale4.jpg

Kokino jsou hravé a veselé naušnice, upovídané brože a originální doplňky, které vás pobaví. 

Kokino je brněnská značka, za kterou se skrývá Kristina, která maluje a tiskne své ilustrace na lisovaný polystyren a dává tak nudnému materiálu uplně nový rozměr.

#vyrobenovČR #handmade

kokino_3.jpg

Láska, hudba, přátelství, svoboda, krása, příroda život.
Značka tvého srdce.
Krásné věci s duší.
Kabelky, batohy, ledvinky, náušnice a mnohem více.
Lovemusic.

#vyrobenovČR #recyklováno #upcyklováno

lovemusic2.jpg

Značka Nosím dřevo je s vámi už 5 let a díky lásce k přírodním materiálům vám kromě ručně vyrobených dřevěných šperků nově nabízí i doplňky z pratelného papíru a korku. 

#vyrobenovČR #handmade #vegan #zerowaste

nosim_drevo5.jpg

Pod značkou PARADA se skrývají především šperky, ale také smaltované lžičky a cedulky. Každý šperk je výsledkem ručního broušení, čištění, malování a vypalování. Vizuální zpracování ozvláštňují zvířata, rostliny, folklor nebo abstrakce.

Použity jsou kvalitní materiály jako je chirurgická ocel a nerez, vhodné i pro alergiky. Barvy jsou zdravotně nezávadné a ekologické, s použitím speciálního smaltu, který je vhodný na nerez, barvy můžou přijít do styku s potravinami. Při výrobě šperků výrobci používají odpadový materiál z nerezových plechů a snaží se tak chránit přírodu :).

#vyrobenovČR #handmade 

AEHP3821.JPG

Pookraj představuje tvorbu porcelánového šperku a interiérového designu. Inspiraci čerpá všude kolem nás. Výsledkem jsou jemné, mnohdy hravé brože, náušnice, náhrdelníky, ale i květníky, ozdoby do interiéru.

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt #recyklováno #upcyklováno

pookraj_3.jpg

Láska k přírodě a foklóru, jeho vzorům, výšivkám a umění vytvořit často z mála něco krásného se spojily ve tvorbě Rozkvetlé. Ručně kreslená přání, papírové drobnosti a originální módní kousky vyrobené s respektem k udržitelnosti, přírodě i umění.

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt #organickýpůvod #zerowaste #recyklováno #upcyklováno

278433519_2119765818171888_5213100488182533825_n.jpg

Značka autorských šperků Samesis vznikla v roce 2016. Tvoří ji dvojčata Lucie a Katarína, které při své tvorbě využívají netradiční materiály – dřevěný uhlík, černé uhlí, dřevo, koňské žíně v kombinaci se šperkařským bezolovnatým cínem a chirurgickou/nerezovou ocelí. Materiály transformují do nových objektů inspirovaných přírodou, krajinou, asymetrií. V kolekcích najdete organické minimalistické sety, ale i výrazné masivní kousky s tajemným surovým nádechem.

#vyrobenovČR #handmade 

Samesis1.JPG

Pro všechny milovníky boho stylu je tu značka slavicek.dyzajn. Drhané dekorace do interiéru, módní doplňky, šperky i kousky pro vaše nejmenší – to vše vzniká z kvalitních recyklovaných materiálů, s poctivostí a láskou v malém olomouckém ateliéru.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #recyklováno #upcyklováno

slavicek.dyzajn4.jpg

Jak mít nezkrotnou liščí energii neustále u sebe? A tak vznikla liška, u které nepoznáte, jestli vyje na měsíc, nebo si hledí na ocásek. Tím se začala utvářet značka Šperky od lišky, kterou neustále symbolizuje onen liščí znak. A jak ji vidíte Vy? Vyje nebo hledí? 

#vyrobenovČR 

sperky_od_lisky1.jpeg

Značka Zualu představuje neotřelý šperk vyznačující se nezvyklými kombinacemi materiálů a moderním pojetím designu za využití tradičních šperkařských technik. Designerka Zuzana Peroutková tvoří ručně zpracované solitéry z recyklovaného hliníku, akrylátu a skulpturálně broušeného kamene.

#vyrobenovČR #handmade #organickýpůvod #vegan #zerowaste #recyklováno #upcyklováno

zualu1