PORCELÁN & SKLO & KERAMIKA 

-

Atropa

B keramika

Botanicum

Keramirka

OPAK.

Pookraj

Štika ceramics

stellion

Atropa se věnuje tvorbě textilních vyšívaných šperků a práci s porcelánem. Celá její tvorba nachází inspiraci zejména v přírodě, ať už se jedná o vyšívané ptačí šperky, nebo porcelánové šperky či misky a hrníčky. 

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

Atropa 2.JPG

Motto značky B keramika - Z lásky k hlíně. Všechny výrobky vznikají od prvního nápadu až po poslední výpal v peci na samotě u lesa.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickýpůvod

bkeramika2.jpg

Botanicum se snaží o propojení rostlin a designu. Tato značka není jenom o květinách a designu, ale i o prostoru pro ostatní, kteří mají stejnou vášeň k rostlinám jako my.

Pod značkou Botanicum působí Maria Sixtová a Robert Vlasák, studenti Ateliéru designu skla ve Zlíně.

#vyrobenovČR #handmade 

Botanicum 2.jpg

Keramirka vám nabízí výtvarně zpracovanou keramiku, která vyniká originální barevností, dekorem a zlatou kresbou v detailech.Pečlivé zpracování, kvalita materiálů a nápaditost se promítá do květináčů, lamp, táců, misek, talířů.

#vyrobenovČR #handmade

keramirka4.JPG

Pookraj představuje tvorbu porcelánového šperku a interiérového designu. Inspiraci čerpá všude kolem nás. Výsledkem jsou jemné, mnohdy hravé brože, náušnice, náhrdelníky, ale i květníky, ozdoby do interiéru.

#vyrobenovČR #regionálníprodukt #recyklováno #upcyklováno

pookraj_1.jpg

Pod názvem Štika ceramics se skrývá keramická tvorba Anny Dvořákové, charakteristická jednoduchými tvary, převládající zemitou barvou a živelností keramické hlíny, díky které je každý kousek originál. Keramická tvorba si určuje své vlastní tempo. A právě to zpomalení by chtěla Štika ceramics skrze své výrobky předat dál. Užít si jedinečnost každého kousku.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #recyklováno #upcyklováno

STELLION je autorský projekt ilustrátorky a animátorky Anny Mastníkové.
Skrývá především různorodé brože a v poslední době také grafiky, plakáty,
ilustrace a malované keramika. 

#vyrobenovČR #handmade #recyklováno #upcyklováno

stellion.jpg