PORCELÁN & SKLO & KERAMIKA 

-

Atropa

B keramika

Be Lucky

Coisa Linda Jewellery

Kateřina Blašková

Keramirka

Křak

lekuca

Lvice v porcelánu

MA DÉCOR

POOKRAJ

Stika ceramics

Atropa se věnuje tvorbě textilních vyšívaných šperků a práci s porcelánem. Celá její tvorba nachází inspiraci zejména v přírodě, ať už se jedná o vyšívané ptačí šperky, nebo porcelánové šperky či misky a hrníčky.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

Atropa 2.JPG

Keramiku chtěla Ivana Bělařová dělat vždycky. I když se vydala na učitelskou dráhu, hlína si ji stejně našla. Věří, že má duši. Miluje dekorační keramiku. Vše, co svítí do prostoru – věci, na které se lidé rádi dívají, věci, které se neomrzí. Její děrované svícny jsou ikonické.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

bkeramika2.jpg

Pod značkou BELUCKY tvoří dvě Lucie ručně vyráběný hravý porcelán a keramiku. Každý kousek je jiný, někdy rytý, někdy malovaný, často doplněný o kresbičky jejich dětí.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod

miska-do-toho_1607254540jUu790LE.jpg

„Není nic hezčího, než něco hezkýho“ - filmová slova, která vystihují značku Coisa Linda Jewellery. Tvůrčí projekt vzniká z lásky k ruční tvorbě a originálním šperkům, jejichž hlavní ingrediencí jsou české skleněné korále.

#vyrobenovČR #handmade #vegan

coisalinda jewellery_1.jpg

Mladá designerka Kateřina Blašková propadla práci se sklem během semestru v Ljubljani. To nastartovalo její tvorbu a od té doby se věnuje především tvorbě skleněného šperku. Šperk pro Kateřinu symbolizuje jedinečnost a svobodu, sklo zase svojí tvrdostí a křehkostí dualitu člověka.

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

KaterinaBlaskova3.jpg

Keramirka je výtvarně zpracovaná keramika, kde se snoubí elegance a ornamentálnost. Keramika vyniká zajímavou barevností, kvalitou materiálů a osobitým stylem.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod

DSC_5942DSC_5942 (1).JPG

Značku “Křak” tvoří duo Martina a Ľubomír společně sdílí keramický ateliér, kde tvoří své osobní projekty, ale někdy se jejich vzájemná kreativita potká a dá vzniknout japonizujícím, malovaným českým krajinám na porcelánu.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste

Křak_3 (1).JPG

Skleněné náušnice lekuca byly stvořeny před 12 lety, v kombinaci s tím správným světlem jsou nepřehlédnutelné. K této značce patří i přívěsky s modřínového, smrkového a borovicového dřeva, částečně malované a lakované...

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

lekuca_1.jpg

Lvice v porcelánu tvoří drobnosti pro radost z porcelánu i kameniny. Drží se pravidla indiánů, že výrobek musí splňovat tři kritéria. Musí být krásný, musí být funkční a musí to být energetický zářič. Vše je tvořeno, mačkáno, malováno a zlaceno ručně a s radostí a péčí.

#vyrobenovČR #handmade

748-4_the-moon-pink.jpg

Pod značkou MA DÉCOR vznikají v malých sériích autorské ilustrace, které jsou formou tisku ručně nanášeny na kvalitní český porcelán tzv. karlovarský.

#vyrobenovČR

Pookraj představuje tvorbu porcelánového šperku a drobného interiérového designu. Inspiraci čerpá všude kolem nás. Výsledkem jsou jemné, mnohdy hravé brože, náušnice, náhrdelníky, ale i květníky, ozdoby do interiéru.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod

pookraj_2.jpg

Pod názvem Stika ceramics se skrývá keramická tvorba Anny Dvořákové, charakteristická jednoduchými tvary, převládající modrou barvou a živelností keramické hlíny, díky které je každý kousek originál. Keramická tvorba si určuje své vlastní tempo. A právě to zpomalení by chtěla Stika ceramics skrze své výrobky předat dál. Užít si jedinečnost každého kousku.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod

stika ceramics3 (1).jpg