PAPÍR & KNIHY 2019

-

Ateliér Chucky

Bylo nebylo

Formace

GOLDENKAT

HELLO KAKTUS 

Knihář

MANKAI Paper

OP&K

Rozkvetlá

Visinazdi

Z lesa

Z.UP.KO

ALLON

papírnictví, malované tašky

Allon je společný projekt s manželů Alice a Ondřeje. Společně tvoří, šijí, navrhují, kreslí a malují ve svém ateliéru. Tvorba Allon je typická svou barevnou, veselou a hravou grafikou. Pod touto značkou nabízí šperky s autorskou grafikou, doplňky (zrcátka, lékovky, placky),pohlednice, pexesa ale i ručně malované nákupky, kosmetické tašky, pouzdra, polštáře a mnoho dalšího. Textil, který u nich můžete najít je šitý převážně z kvalitních českých látek přímo v ateliéru. Všechen textil pak ručně malují a tak je každý kousek naprostým originálem.

#vyrobenovCR  #handmade

Anna Derfler

ilustrace

Mé jméno je Anna Derfler. Ráda tvořím. V současné době se nejvíce zabývám grafickým designem a ilustrací. Příležitostně kreslím po lidech, tvořím květinové šperky a zkoumám šperkařské řemeslo.

Ars Animalium

kresby, brože, grafické návrhy

Ars Animalium znamená latinsky zvířecí umění, značka představuje originální tvorbu se zvířecími motivy, často propojenými s geometrií. Pohlednice, plakáty, samolepky, brože, plátěné tašky, grafiky ale i originální obrazy. 

#vyrobenovCR  #handmade

Dětské knihkupectví Zlatá velryba

knihy

Zlatá velryba je dětské knihkupectví v historickém centru Olomouce, které s nadšením vybírá to nejpovedenější ze současné knižní produkce pro menší i větší děti.

#vyrobenovCR

DOMA ateliér

sešity a ilustrace

DOMA ateliér je malá domácí dílna, kde se odehrávají výtvarné kurzy pro děti i dospělé, zároveň též prostor pro tvoření jeho majitelky výtvarnice Míly Gloserové. V malých nákladech, zde vznikají autorské sešity a ručně dotvářené recyklované obaly. Míliny autorské ilustrace jsou základem pro drobné papírenské zboží - pohledy, přání, a větší reprodukce.

#handmade #vyrobenovCR #recyklace

Fous art

obrazy

Veronika fous art vytváří umění pro život. Do svých obrazů přenáší momentální pocity a tvarosloví, které odráží subjektivní vnímání lidské tváře a její prolnutí s přírodou. Uměním pro život zamýšlí vtáhnout do jejího vnitřního světa, který zrcadlí v obrazech i lidi, kteří neprahnou po tom pověsit si doma přímo obraz,ale mají rádi originalitu v jiných podobách. Proto své obrazy reprodukuje na unisex mikiny z recyklovatelné bavlny. Perokresby s tématem poselkyň,které ochraňují přírodu zdobí linkované notýsky a pro ty kreativnější jsou vytvořeny originální omalovánky obohacené o texty.

#vyrobenovCR  #handmade  #regionalniprodukt

Karouch

zápisníky


Naša značka karouch pochádza zo slovenského mesta Žilina a na trhu pôsobí 4 roky. Za tento čas získala priazeň už u viac ako 2000 spokojných zákazníkov na Slovensku aj v Čechách. Značku tvoria hlavne papierenské produkty: zápisníky, zošity a diáre vždy na nový kalendárny rok. Tieto produkty majú obal zo 100% vlneného filcu a použitý papier vo vnútri pochádza z továrne Arctic paper, ktorá bola vyhlásená za najekologickejšiu továreň na papier na celom svete. Kúpou produktov značky karouch zákazníci podporujú výsadbu stromov v Afrike a prácu miestnych farmárov prostredníctvom nadácie Integra.

#vyrobenonaSR  #handmade  #organickypuvod #certifikovano

MINIMEE

zápisníky

MINIMEE je v Česku vyrobený tečkovaný zápisník ( bullet journal), který poskytne mnoho prostoru pro Tvou kreativitu a tvoření. Byl vymyšlený a s láskou vytvořený Alenou Hořínovou, kterou baví organizace a plánování, ale zároveň i kreativní tvoření a krasopis. Při prvním pohledu Tě zaujme jedinečný minimalistický design s luxusním zlatým raženým prvkem, a když se ho dotkneš, tak Tě překvapí sametová obálka a uvnitř pevné listy. Vybrat si můžeš ze 14 barev. Navíc MINIMEE nemá žádné definované listy, jen volný prostor s malinkatými tečkami, které Ti dovolí cokoliv. Ať už plánuješ, organizuješ, maluješ či píšeš, tento originální tečkovaný zápisník pojme vše, na co si jen vzpomeneš. Vyrobený v Česku. Vyrobený s láskou.

#vyrobenovCR  #regionalniprodukt

OP&K

autorské plakáty & doplňky

OP&K je ilustrátorská a designérská dvojice. Jejich cílem je pracovat na projektech které přistupují k zadání koncepčně a kdy je třeba ke kvalitnímu výsledku propojit více oborů. Baví je projekty , kde ilustrace přesahuje do jiných oborů a je třeba se zabývat například specifickými materiály nebo řešením prostorových objektů. Mají na prodej autorské tisky ručních papírech, plakáty a animační hračky.

#vyrobenovCR  #handmade

Rozkvetlá

papír & doplňky

Rozkvetlá je značka, která vznikla z lásky k přírodě, folklóru a barevným výšivkám. Originální ručně vyráběné šperky tvořené tradičními výtvarnými prostředky s duchem současnosti a ručně kreslené, nebo v malém nákladu tištěné nezbytnosti z recyklovaného papíru pro ty, kteří mají rádi osobité výrobky s duší.

#vyrobenovCR  #handmade #recyklovano_upcyklovano #zerowaste

Visinazdi

autorský plakát

Originální design ve skandinávském stylu.
 

#vyrobenovCR  

Z lesa

papír & ilustrace

Jana Z lesa je grafická designérka a ilustrátorka z lesa poblíž Olomouce. Maminka dvou vlčat. Zahradnice. Skicařka. Bordelářka. Blogerka. Do její volné tvorby se v současné době asi nejvíc promítá to, že žije s rodinou v lese... jeho atmosféra, temnota i jas dávají jejím dílům směr a cíl. A že má dvě malé děti, zkouší koukat na svět jejich očima. A odtud - z lesního klidu - posílá balíčky do celého světa. Do Japonska, na Kubu, do Austrálie, Švédska... Její estetika oslovuje i tam. Stejný obrázek visí nad postýlkou jejích dětí a taky dětí na druhém konci světa.

#vyrobenovCR #regionalniprodukt

Please reload