PAPÍR & KNIHY 2019

-

Ateliér Chucky

Bylo nebylo

Formace

GOLDENKAT

HELLO KAKTUS 

Knihář

MANKAI Paper

OP&K

Rozkvetlá

Visinazdi

Z lesa

Z.UP.KO

Ateliér Chucky

malba & keramika

Výtvarný rukopis Kristýny Tůmové je nezaměnitelný. V Její bizarně poetické tvorbě se prolíná barevný svět fantazie. Nejčastěji maluje zvířata která v jejím podání působí atypicky a jak z jiného světa. Její obrazy se vyznačují především dekorem a barevností. Vystudovala produktový design na SŠUŘ, vizuální tvorbu a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě MU a grafický design na Fakultě výtvarných umění VUT. Převážně se věnuje malbě a keramice.

#vyrobenovCR  #handmade

Bylo nebylo

nakladatelství

Malé nakladatelství Bylo nebylo vydává knihy pro děti i dospělé, pečlivě upravené a mnohdy ručně dokončované nebo netradičně vázané. Spolupracuje s řadou současných grafiků, ilustrátorů a malířů. Nabízí k prodeji i volné grafiky a dále vydává reprinty autorských knih. 

#vyrobenovCR  #handmade

Formace

autorské papírnictví

Jsme malé české autorské papírnictví. Jsme designové studio. To co děláme, děláme s láskou. Práce s papírem a ruční výroba nás baví. Když vyrobíme něco krásného vlastníma rukama, je to úžasný pocit. Když se ten výrobek líbí někomu dalšímu, je ten pocit ještě lepší. Všechny produkty, které vytváříme, nám procházejí pod rukama od návrhu až po konečné zpracování. Vznikají v malé domácí dílně, která voní papírem, lepidlem a neustále v ní něco šustí. O každém produktu přemýšlíme jak z hlediska designu, tak z hlediska funkčnosti a ekologie. Prostřednictvím našich výrobků se snažíme zákazníkovi předat kvalitní design, jedinečný výrobek, myšlenku. Snažíme se svými výrobky zákazníky inspirovat k akci – malujte, piště, skicujte, lepte, buďte prostě tvůrčí!

#vyrobenovCR  #handmade  #recyklovano_upcyklovano

GOLDENKAT

papír a fotoalba

Pod značkou Goldenkat vyrábím fotoalba a výrobky z papíru, která vyzdvihují knihařské řemeslo a minimalistický design. Z prémiových materiálů a s důrazem na detail. Nejčastěji jde o svatební fotoalba, do kterých si fotky vkládají všichni podle sebe.

#handmade #vyrobenovCR

HELLO KAKTUS

Plakáty & hračky

HELLO KAKTUS je autorský projekt Mgr. Agáty Žáčkové, který vznikl v roce 2016. Tvoří pod značkou především akvarelové ilustrace, které dále upravuje na plakáty, obrázky nebo přáníčka. Šije také dětské hračky a další dekorace. Hlavní témata tvorby jsou kaktusy, džungle, exotická zvířata, plameňáci nebo velryby. Zakládá si na používaní ekologického tisku, lehce rozložitelných celofánových obalů a materiálů vyrobených v České republice.

#vyrobenovCR  #handmade  #recyklovano_upcyklovano

Knihář

chytrý zápisník knih


Knihář je moderní čtenářský deník. Jeho inteligence se jmenuje 4PRO - jsou to 4 jednoduché otázky, díky kterým si knihu zapamatuješ a posuneš svůj život tam, kam chceš. Knihář je designový kousek z ekologického papíru s poctivou gramáží a s příměsí organických materiálů. Díky speciální otevřené vazbě s prošívaným hřbetem si užiješ pohodlné poznámky na dokonale ploché dvoustránce!

#vyrobenovCR  #handmade  #organickypuvod

MANKAI paper

papír & ilustrace

MANKAI Paper je malé české nezávislé papírnictví a zároveň čistě autorský projekt výtvarnice Markéty Jinochové tvořící pod pseudonymem Myyna. "Mankai" znamená japonsky "rozkvetlý", a tak v Rozkvetlé papíru najdete široký výběr papírenských produktů, za jejichž designem a produkcí od počátku stojí a vzory vytváří Myyna z vlastních akvarelů. Například ilustrované bloky a sešity, které jsou vhodné pro denní využití, ale také potištěné obálky, autorská pexesa, velmi pevné a krásné balicí papíry s květinovým dekorem, zrcátka, blahopřání, složky na dokumenty do práce, pracovní a rodinné plánovače a textilní taštičky polštářky z autorské látky...

#vyrobenovCR  #handmade  #recyklovano_upcyklovano

OP&K

autorské plakáty & doplňky

OP&K je ilustrátorská a designérská dvojice. Název OP&K znamená Ondřej, Pavla & Klea - vychováváme spolu naší dceru. OP&K ale zároveň označuje naše odlišné povahy. Každý z nás má na starost jinou část výtvarného procesu. Naším cílem je pracovat na projektech, které přistupují k zadání koncepčně a kdy je třeba ke kvalitnímu výsledku propojit více oborů. Baví nás projekty, kde ilustrace přesahuje do jiných oborů a je třeba se zabývat například specifickými materiály nebo řešením prostorových objektů. Máme na prodej autorské tisky, plakáty a animační hračky. 

#vyrobenovCR  #handmade

Rozkvetlá

papír & doplňky

Rozkvetlá je malá značka, která vznikla z lásky k přírodě, folkloru a barevným výšivkám. Originální ručně vyráběné šperky tvořené tradičními výtvarnými prostředky s duchem současnosti a ručně kreslené drobnosti z recyklovaného papíru pro ty, kteří mají rádi osobité výrobky s duší.

#vyrobenovCR  #handmade #recyklovano_upcyklovano

Visinazdi

autorský plakát

Originální design ve skandinávském stylu.
 

#vyrobenovCR  

Z lesa

papír & ilustrace

Jsem grafická designérka a ilustrátorka z lesa poblíž Olomouce. Maminka dvou vlčat. Zahradnice. Skicařka. Bordelářka. Blogerka. Do mé volné tvorby se v současné době asi nejvíc promítá to, že žijeme s rodinou v lese... jeho atmosféra, temnota i jas dávají mým věcem směr a cíl. A že mám dvě malé děti, zkouším koukat na svět jejich očima.

A odtud - z lesního klidu - posílám balíčky do celého světa. Do Japonska, na Kubu, do Austrálie, Švédska... Je pro mě zajímavé, že moje estetika oslovuje i tam někde. Že stejný obrázek visí nad postýlkou mých dětí a taky dětí na druhém konci světa.

#vyrobenovCR

Please reload

Přidejte se k nám!

Odebírejte novinky od Dizajntrhu

@2020 by Dizajntrh