PAPÍR & KNIHY

-

COUNTER CLOCKWISE

ePipí - Prodejna (s) radostí

Flop shop

Chytamlelky

Knihařka

Lucie Mouchova

Makekaky

Meander

OPAK.

p a p i d u

Pink Box - Filozofie pro děti

Poketo

Rozkvetlá

ROZMILÁ

slavicek.dyzajn

stellion

Šupiny z hlubiny

Dětské knihkupectví ZLATÁ VELRYBA 

Rodící se firma COUNTER CLOCKWISE se chce specializovat na vydávání karet. Hledá dříve oblíbené staré hry a karty z minulosti, které by mohly být zajímavé i v současnosti.

#vyrobenovČR 

COUNTERCLOCKWISE1.jpg

ePipí je české designové papírnictví s autorskými akvarelovými ilustracemi zvířátek a přírody. Výrobky z papíru zdobené veselými motivy mají za cíl potěšit oko i duši. Mimo papírnictví u ePipí najdete také ilustrované keramické hrnečky a plecháčky nebo polštáře s ilustracemi zvířat.

#vyrobenovČR #certifikace

ePipí4.JPG

FLOP shop je olomoucký obchod s autorskou módou, šperky a doplňky. Najdete v něm zejména tvorbu českých a slovenských designérů. Vše je vyrobeno s láskou a příběhem.

#vyrobenovČR #handmade 

Flop shop (1).jpg

Leona Hlavinková alias Chytamlelky se zaměřuje zejména na autorské ilustrace, akvarelové malby, knihy pro děti, plakáty, grafiky a pohlednice, které se týkají převážně zvířat, humorných mikropříběhů a fantaskních bytostí.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #vegan #certifikaceproduktu

187692997_1827101457451521_7219836066507775682_n.jpg

Knihařka a její knihařské studio se věnuje autorské papírnické tvorbě a popularizuje knihařské řemeslo pomocí výukových návodů a pomůcek. V sortimentu najdete fotoalba, zápisníky a spoustu dalších papírových lahůdek. Ukazuje, že knihařské řemeslo je sexy!

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt

kniharka1.jpg

Lucie Mouchová je grafická designérka, ale vždy toužila kreslit obrázky pro děti. Celá její tvorba se točí kolem zvířátek a jejich lidských kamarádů. Jejich příběhy a dobrodružství se snaží vyprávět v jednotlivých obrázcích.
Její obrázky jsou většinou čtvercového formátu a jsou kresleny digitálně.  

Najdete u ní také pexesa pro děti tištěná na tvrdou lepenku, samolepky, čtvercová přáníčka nebo balicí papíry.

 

#vyrobenovČR #handmade

lucie_mouchova1.jpg

Makekaky je výtvarnice zabývající se výrobou recyklovaného papíru a papírenského zboží. Papír vyrábí z oblečení, rostlinných vláken a recy papíroviny a snaží se tím předejít zbytečnému kácení stromů kvůli průmyslové výrobě papíru. Její produkty jsou ekologické, udržitelné a recyklovatelné. Vyrábí deníčky, knihy, obálky, složky, pohlednice a ruční papír. Výrobou se zabývá již 15 let, knihařinu studovala v řadě výtvarných škol, například na Ostravské univerzitě či Akademii výtvarných umění v Gdaňsku.

#vyrobenovČR #zerowaste #recyklováno #upcyklováno

 makkekaky1.jpg

Nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů. Snaží se vydávat knihy, z nichž bude dětem a mladým lidem jasné, proč se vůbec říká „krásná literatura“. Spolupracuje s výtvarníky jako jsou například Petr Nikl, Jiří Četnický, nebo Jiří Sopko.

#vyrobenovČR

nakladatelství meander4.jpg

OP&K je ilustrátorská a designérská dvojice. Zabývají se hlavně ilustrací a animací. Baví je aplikace ilustrace i videa v užitém umění, ať už se jedná o návrh a tisk plakátu, vizuální styl značky či akce nebo 3d objekty. Mají na prodej autorské tisky na ručním papíře, pohledy na recyklovaném papíře, rámy na tisky vlastní výroby a animační hračky.

#vyrobenovČR

OPAK print LES.jpg

p a p i d u je malé studio papíru z Ostravy. Zpracovává odřezový, zbytkový, opuštěný a starý papír a kombinuje ho tak, aby vznikly prakticky využitelné sešity, záznamníky, bloky a netradiční zápisníky - papírenské objekty na pomezí designového sešitu a objekt d´art.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

papidu_foto 3.JPG

Pink Box je platforma, která se zaměřuje na současné myšlení. Momentálně rozvíjí především koncept Filozofie pro děti, prostřednictvím které jsou zdůrazňovány tři dovednosti: kritické myšlení, kreativní myšlení, společné zkoumání. Jedná se o proces, kdy účastníci směřují vpřed k nalezení odpovědí. Jejími hlavními činnostmi je vstupovat do veřejné diskuse a to pořádání lektorských programů a vydáváním knih, které seznamují i ty nejmladší s hlavními otázkami filozofie.

#vyrobenovČR 

pinkbox1.png

Poketo je nakladatelství pro děti. Tvoří kreativní vzdělávací materiály, knihy a hry pro děti takové, jaké jsou: hravé, zvídavé a jedinečné.

#vyrobenovČR 

Poketo_knihy2_web.jpg

Láska k přírodě a foklóru, jeho vzorům, výšivkám, ale i umění vytvořit často z mála něco krásného se spojily v autorské tvorbě Rozkvetlé. Přání a papírové nezbytnosti vyráběné s respektem k udržitelnosti, přírodě a umění pro radost i významné životní události,

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #zerowaste #recyklovano #upcyklovano

Rozkvetlá2.jpg

Říká si Rozmilá a dělá to, co ji baví. Momentálně se jedná především o kreslení a malování, ale jinak i fotí, vyšívá, občas pracuje s papírem a vlastně se vším možným, co ji napadne. Má ráda v podstatě cokoliv kreativního, co se dělá rukama a při čem jí pod nima něco fyzicky vzniká. Ke kreslení se dostala úplnou náhodou, když prokrastinovala během psaní bakalářky a zjistila, že jí to docela jde, ale hlavně že si to mega užívá! A tak je teď tady a tvoří rozmilé obrázky.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt 

rozmila_1.JPG

Pro všechny milovníky boho stylu je tu značka slavicek.dyzajn. Drhané dekorace do interiéru, módní doplňky, šperky i kousky pro vaše nejmenší – to vše vzniká z kvalitních recyklovaných materiálů, s poctivostí a láskou v malém olomouckém ateliéru.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #recyklováno #upcyklováno

13053476_ibvxoqavyb-b.jpg

STELLION je autorský projekt ilustrátorky a animátorky Anny Mastníkové. STELLION jsou především různorodé brože a v poslední době také grafiky, plakáty, ilustrace a malovaná keramika.

#vyrobenovČR #handmade

stellion3.jpg

Barbora a její papírové hřiště Šupiny. K papíru ji přivedlo studium fotky, díky němu pak získala možnost pracovat rukama a našla v něm prostor pro uvolnění. Šupiny nejsou jen místem papíru, ale i spoustou dalších materiálů. Vznikají sešity, fotoalba, bločky, ale i keramika, korálky nebo třeba gumičky. Recyklace a hra je součástí skoro každého výtvoru, od babiččiných stohů papírů přes školní sešity až po krabice od jídla, látky a jiné poklady ze sekáčů. Každý den představuje novou výzvu!

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt

#recyklováno #upcyklováno

Z_lásky_ke_vzpomínkám3.jpg

Dětské knihkupectví ZLATÁ VELRYBA má svůj kamenný obchod v centru Olomouce a nabízí to nejpovedenější ze současné produkce dětských knih. Zároveň prostřednictvím e-shopu zlatavelryba rozesílá knihy zákazníkům v České republice i zahraničí. V knihkupectví probíhají pravidelná předčítání z vybraných knih, setkání s autory a programy pro děti i pedagogy.

#regionálníprodukt

f-1.jpg