MÓDA

-

Bohé

CONTRACOR Clothing

EM everyday fashion

Goci

Hezky Česky

Intimate Stories

Jehlou malované

Katy Marty

KUS. - Kluk u stroje

Lipka

Mag B

MANAMAflastr

miestni

Namakko

Něžný cirkus

Nilmore®

OKKOFASHION

Renáta Jančo Textile Design

Sluší ti to

Textile TITANIC

Toop design

Top Elegant

Vyrobeniny

 Značka Bohé je 

 o svobodě, 

 volnosti, 

 bohémství, 

 hledání sama sebe,

 jedinečnosti.

#vyrobenovČR #organický původ #certifikace

435-1_1a9fccf6-878f-4c71-b97e-e7a9f41a3a99.jpg

Značka Contracor a celá její filosofie vychází ze španělského „a contracorriente“, což v překladu znamená „proti proudu“. 

 

Contracor reprezentuje módu vyznačující se unikátní kombinací trendů, jedinečnosti, kvality a pohodlí. Jejich oblečení je symbolem zdravého sebevědomí a minimalistického vkusu.

 

Veškeré modely šijí z těch nejkvalitnějších látek na území České republiky.

#vyrobenovČR #handmade #organický původ #certifikace

contracor1.jpeg

EM everyday fashion je lokální rodinná značka založená především na kvalitě, pohodlí a univerzálnosti jednotlivých kousků oblečení, které jsou minimalistické, ale mají šmrnc. Dají se kombinovat s čímkoliv.


Většina modelů je určena ženám “v běhu”. Hlavním cílem je, aby se v jejich modelech cítily dobře v jakémkoliv věku a při jakékoliv příležitosti.


Veškeré oblečení v EM dílně navrhují a šijí samy z materiálů, které si zamilujete. Jsou totiž velmi pružné a kvalitní. U Em se vždy setkáte s individuálním přístupem a láskou.

#vyrobenovČR #handmade

em2.jpg

Goci je rodinná firma specializující se na výrobu dámského oblečení v limitovaných edicích.


Typickým znakem tvorby je nápaditý a neotřelý střih jednotlivých kusů, který pak dodává pocit výjimečnosti. Jejich práce zaujme hravostí kombinovat pohodlné materiály s trendy a elegantním střihem. Snaží se ukázat, že aby bylo oblečení pohodlné, nemusíte běhat po městě v šusťákové bundě. 

#vyrobenovČR #handmade 

goci2.jpg

Značka Hezky Česky nabízí sportovně elegantní módu pro ženy v každém věku. Šaty, kabátky, sukně a trička z přírodních materiálů jako je bavlna, len a viskóza, zaručí pohodlí, a společně s originálními střihy podtrhnou ženskost. 

#vyrobenovČR #handmade 

hezkycesky4.jpeg

Značka Intimate Stories ponúka oblečenie a doplnky pre dámy všetkých vekových kategórií, ktoré uprednostňujú nadčasový a elegantný štýl. Od luxusných nočných košieľok až po pohodlné šaty, každá dáma si určite u nás nájde niečo nové do svojho šatníka. Používame čisto prírodné materiály, ako sú hodváb, bavlna a ľan a ich kombinácie. Všetky modely sú navrhnuté a vyrobené na Slovensku.

#handmade #ručnívýroba #organickýpůvod #veganské produkty #zerowaste #vyrobenévSR

Intimate_Stories_4.jpg

Jehlou malované se pomocí výšivek snaží oživit kousky z druhé ruky, které si ještě nezaslouží skončit na dně skříně či popelnice. Ruční výšivky mají své kouzlo a vznikají díky nim originální kousky.

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt

jehlou_malovane_2.JPG

Značka Katy Marty šije etické a ekologické oblečení pro ženy a muže, pouze z biobavlněných látek a nití s certifikací GOTS. Řídí se heslem "Buď fér k sobě, k člověku, k přírodě".

#vyrobenovČR #handmade #organickýpůvod #certifikace 

Katy Marty 3.jpg

Kluk u stroje neboli KUS. je mladá značka české, autorské ručně šité módy pro ženy i muže. Tílka, trika, šaty, mikiny i mikinošaty jsou z látek a komponentů od ryze českých dodavatelů.

#vyrobenovČR #handmade #recyklováno #upcyklováno 

kus3

Lipka je dámská móda vyznačující se hravostí, radostí a nápadem. Propojují se zde techniky nunofelt, tisk, zatkávání ovčí vlny, patchwork a quilt.

#vyrobenovČR #handmade #regionálníprodukt

klarinka retus.jpg

V dílně Mag B v Brně můžete najít originální dámské oblečení.
Autorská móda je tvořena převážně z pružných látek a důraz je kladen na pohodlnost, praktičnost, jedinečnost.

 

#vyrobenovČR

mag_b4.jpg

#vegansképrodukty #zerowaste #certifikace #recyklováno #upcyklováno #vyrobenévSR

miestni2_edited.jpg

Namakko, hravá móda do města i do lesa! Lokální udržitelná fashion značka z Brna, kde po vás šije kousky z organické bavlny a přírodních materiálů. 

#vyrobenovČR #organickýpůvod

namakko17.JPG

Něžný cirkus je o blízkosti, lehké výstřednosti, o lásce k životu i k sobě samým v každém všedním dnu. Je oděvní značkou i životní filosofií s posláním balit ženy do něhy a pochopení pro jedinečnost každé z nich. Charakteristické jsou prémiové látky tisků tak jedinečných, aby to bylo dost, ale ne příliš a zvláštní barevná paleta duhy ve stínu. 

#vyrobenovČR #handmade

neznycyklus1

Nilmore® je první značkou cirkulární módy. Mění způsob, jakým se lidé oblékají. Přináší cirkulární oblečení a textilie s radiálně nízkými ekologickými dopady. Produkty má zákazník možnost vrátit po libovolné době a Nilmore® je recykluje do nového vlákna, ze kterého vyrobí zase nové látky a oblečení.

#vyrobenovČR #handmade #pomalámóda #udržitelnost

outdoor1.jpeg

Renáta Jančo je olomoucká textilní designerka zabývající se módní a textilní tvorbou se zaměřením na tradiční řemesla a přírodní materiály. Snaží se navázat na rukodělnou tradici tak, aby se staly součástí moderního světa. Jejími pracovními společníky jsou šicí stroj, kolovrátek a tkalcovský stav. Z materiálů využívá pouze certifikované přírodní materiály bavlny a lnu, vlnu se zpracovává sama již od střihu ovčího rouna a dalších zvířecích srstí, které si spředených a následně tká tradiční technikou. 

#vyrobenovČR #pomalámóda #regionálníprodukt

RenataJancoDesign-Zima2021_051.jpg

OKKO fashion se pravidelně objevuje na designových marketech po celé ČR. Protože sídlí za rohem, ví, že olomoucké dámy mají styl a vkus :). Originálních kousky s důrazem na kvalitu, inspirované spíše křivkami ženského těla než posledními módními trendy. Pro zákaznice s velkými nároky na kvalitu materiálu a provedení. Pomalá móda, která má duši.

#vyrobenovČR #pomalámóda #regionálníprodukt

Snímek obrazovky 2022-05-07 v 17.18.32.png

Pod značkou Sluší ti to najdete oblečení pro ženy. Hlavní základnou jsou sukně, jelikož neodmyslitelně patří k ženě :) Hodně barev a vzorů, různorodé střihy. Krátké, midi i dlouhé délky. Většina sukní má kapsy, protože praktičnost je důležitá. Všechny kousky jsou z přírodních materiálů ušité v České republice v malých limitovaných počtech.

#vyrobenovČR #handmade #vegansképrodukty

slusi-ti-to1.jpg

Značka Textil TITANIC vyplula z přístavu značky Green dressmakers teprve nedávno, vydala se na cestu UPCYKLING přírodních materiálů, které zůstávají po výrobě nebo vzorování a kotví tedy ve vodách ZERO WASTE. Navíc se zaměřuje na výchovnou činnost a kurzy upcykling. Zbytky materiálů se snažíme ve spolupráci se zahraničními kolegy zpracovat novými udržitelnými technologiemi, např. studené barvení. Vše navrženo, modelováno a ušito v Olomouckém kraji. 

#vyrobenovČR #regionálníprodukt #zerowaste #upcykling

textile_titanic3.jpg

Tvorba značky Toop design se zabývá výrobou oblečení a módních doplňků formou upcyklace.

#recyklováno #upcyklováno

toopdesign4.jpg

Česká módní značka Top Elegant se zaměřuje na originální nadčasovou módu pro ženy šitou v lokální dílně. Při tvorbě je kladen důraz na pečlivost vybíraných látek nejvyšší dostupné kvality. Použití přírodních materiálů je samozřejmostí.

#vyrobenovČR #přírodnímateriály #handmade

Top-Elegant3.JPG

Malá šicí dílna s velkými nápady.

#vyrobenovČR #reginálníprodukt

Vyrobeniny3.jpg