PAPÍR & KNIHY

-

Allon

Ars Animalium

Atelier TOTUM DIEM

COUNTER CLOCKWISE

Dětské knihkupectví Zlatá Velryba

ePiPí - prodejna (s) radostí

Grafické papíry

HELLO KAKTUS

Chytamlelky

Knihařka

Kreslíkárna

Leach

Markét ilustrace

MINIMEE

Nakladatelství Meander

OP&K

p a p i d u

Podle sebe

Poketo

Rozkvetlá

Stellion

VeSvazku

VISINAZDI

Z lásky ke vzpomínkám

Allon je značka plná originálních motivů, vzorů a barev. Typickým znakem je perokresba a barevnost, která se proplétá celou tvorbou Allon. Svou grafiku používají jak ve špercích, tak i na vlastních autorských látkách, ze kterých šijí batohy, kabelky a sukně.

#vyrobenovČR #handmade

allon4 (1).jpg

Ars Animalium znamená latinsky zvířecí umění, jde o autorskou tvorbu zahrnující kresbu klasickou i digitální a grafiku se zvířecími motivy. Často spojuje organické motivy s geometrickými.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

Ars_Animalium2 (1).JPG

Atelier TOTUM DIEM je značka zaměřená na ruční práci s papírem. Vznikají zde zejména papírové květiny a také papírové dekorace. Chcete-li kytici, která neuvadne nebo dekoraci, která neomrzí, je to jasná volba.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

atelier_totum_diem2.JPG

Rodící se firma COUNTER CLOCKWISE se chce specializovat na vydávání karet. Hledá dříve oblíbené staré hry a karty z minulosti, které by mohly být zajímavé i v současnosti.

#vyrobenovČR 

foto 2.jpg

Zlatá velryba je dětské knihkupectví v historickém centru Olomouce, které s nadšením vybírá to nejpovedenější ze současné knižní produkce pro menší i větší děti.

#vyrobenovČR

Zlatavelryba3 (1).jpg

ePipí je české designové papírnictví s autorskými akvarelovými ilustracemi v jemných pastelových barvách s motivy zvířat a přírody. Papírové výrobky zdobené veselými a originálními motivy naší flory i fauny mají za cíl potěšit oko i duši. Mimo papírnictví u ePipí najdete také neotřelé polštáře s ilustracemi zvířat nebo ilustrované plechové hrnečky a keramiku.

#vyrobenovČR #handmade

ePipí_1.JPG

Přání a papírové nezbytnosti vyráběné s respektem k udržitelnosti, přírodě a umění pro radost i významné životní události.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

1142_vzornik-2021-2-0.jpg

HELLO KAKTUS je autorské akvarelové papírnictví Agáty Žáčkové, které vzniklo v roce 2018. Tvoří pod značkou především akvarelové ilustrace, které dále používá na sešity, samolepky, um. tisky nebo blahopřání. Zakládá si na používaní ekologického tisku, recyklovaných obálek, kompostovatelných obalů a materiálů vyrobených v ČR.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

HELLO_KAKTUS2 (1).jpg

Leona Hlavinková alias Chytamlelky se zaměřuje zejména na autorské ilustrace, akvarelové malby, knihy pro děti, plakáty, grafiky a pohlednice, které se týkají převážně zvířat, humorných mikropříběhů a fantaskních bytostí.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #vegan #certifikaceproduktu

187692997_1827101457451521_7219836066507775682_n.jpg

Knihařka a její knihařské studio se věnuje popularizaci knihařského řemesla pomocí výukových návodů a pomůcek. V sortimentu najdete i autorskou tvorbu s ražbou s důrazem na design – fotoalba, zápisníky, tisky a sešity. Takové knihařské papírnictví.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #recyklovano/upcyklovano

kniharka1.png

Leach pro Vás navrhuje a vyrábí z ručního papíru washi oděvy a módní doplňky, vystřihovánky a hračky, které jsou určeny k dalšímu kreativnímu tvoření a to nejen pro děti.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #zerowaste #vegan

Leach2.JPG

Markét je ilustrátorka a designérka a vytvořila značku Markét ilustrace. Její tvorba je plná černobílých komiksů i barevných kousků. Tyto ilustrace či vzory pak jsou na produktech jako jsou postery, pohlednice, přáníčka, kalendáře nebo látky. Právě teď je u Markét k nalezení kolekce s ptáčky.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

Market_ilustrace4.png

MINIMEE jsou s láskou vyráběné produkty, které Tě provází při cestě kreativního tvoření, plánování, psaní či bullet journalingu. Vnitřní listy zápisníků jsou z kvalitního bezdřevého papíru, který je matný, má vyšší gramáž a má malinko hrubší povrch, což je ideální pro psaní rukou. Navíc MINIMEE nemá žádné definované listy, jen volný prostor s malinkatými tečkami, které Ti dovolí cokoliv. A pokud potřebuješ svůj plánovací koutek doplnit, pak jsou k dispozici třeba krásná pouzdra vyrobená ve spolupráci s chráněnou dílnou nebo třeba samolepky a fixy, které Tvůj zápisník zkrášlí.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

MINIMEE2 (1).jpg

Nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů. Snaží se vydávat knihy, z nichž bude dětem a mladým lidem jasné, proč se vůbec říká „krásná literatura“. S Meandrem spolupracují nejen respektovaní autoři (od Violy Fischerové přes Jiřího Stránského, Ludvíka Vaculíka a Danielu Fischerovou až po Václava Havla), ale také začínající literáti, kteří v Meandru debutovali (například Petr Nikl, z něhož časem vyrostl autor Knihy roku v soutěži Magnesia Litera).

nakladatelství meander2.jpg

OP&K je ilustrátorská a designérská dvojice. Zabývají se hlavně ilustrací a animací. Baví je aplikace ilustrace i videa v užitém umění, ať už se jedná o návrh a tisk plakátu, vizuální styl značky či akce nebo 3d objekty. Mají na prodej autorské tisky na ručním papíře, pohledy na recyklovaném papíře, rámy na tisky vlastní výroby a animační hračky.

#vyrobenovČR

OPAK print LES.jpg

p a p i d u je malé studio papíru z Ostravy. Zpracovává odřezový, zbytkový, opuštěný a starý papír a kombinuje ho tak, aby vznikly prakticky využitelné sešity, záznamníky, bloky a netradiční zápisníky - papírenské objekty na pomezí designového sešitu a objekt d´art.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

papidu1.jpeg

Podle sebe tvoří osobně-rozvojové karty, aktuálně ve 3 edicích, pro skupiny, pro dospělé a děti a pro partnery.

#vyrobenovČR #regionalniprodukt

241080039_4326567210791475_1141075865581458903_n.png

Poketo je nakladatelství pro děti. Tvoří kreativní vzdělávací materiály, knihy a hry pro děti takové, jaké jsou: hravé, zvídavé a jedinečné.

#vyrobenovČR #handmade

MDR_4447_m.jpg

Láska k přírodě a foklóru, jeho vzorům, výšivkám, ale i umění vytvořit často z mála něco krásného se spojily v autorské tvorbě Rozkvetlé. Přání a papírové nezbytnosti vyráběné s respektem k udržitelnosti, přírodě a umění pro radost i významné životní události,

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

250297542_1996869260461545_9165960616035044281_n.jpg

STELLION je autorský projekt ilustrátorky a animátorky Anny Mastníkové. STELLION jsou především různorodé brože a v poslední době také grafiky, plakáty, ilustrace a papírenské výrobky a jako žhavá novinka posledního uzavřeného období ručně mačkaná keramika.

#vyrobenovČR #handmade

stellion003.jpg

VeSvazku je značka vyrábějící deníky, sešity, alba a další produkty z papíru. Pomocí starých technik klasické knihařiny Vám nabízí svazek papírů, na kterém můžete zanechat jakoukoli Vaši myšlenku, nápad nebo jednoduše kus sebe. Tvořit s láskou, ekologicky a ojediněle.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

VeSvazku_1.jpg

Láska k přírodě a foklóru, jeho vzorům, výšivkám, ale i umění vytvořit často z mála něco krásného se spojily v autorské tvorbě Rozkvetlé. Přání a papírové nezbytnosti vyráběné s respektem k udržitelnosti, přírodě a umění pro radost i významné životní události,

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

Visinazdi.PNG

Tvorba Z lásky ke vzpomínkám je tu pro všechny, kteří mají rádi tuzemské ručně vyráběné věci s duší. Hlavním produktem je kniha Já, miminko, která slouží k uchování vzpomínek na první chvíle s miminkem. Knihu zdobí originální ilustrace mývalů, kteří nechybí na žádných výrobcích. Značku založily dvě holky, které kloubí mateřskou a zaměstnání na plný úvazek Z lásky ke vzpomínkám. Všechno začalo před třemi a půl lety, když začaly tvořit knihu Já, miminko pro své vlastní děti. Začátky nešly jako po másle, ale z každé překážky se hodně naučily a o to víc teď dělá děvčatům radost každá pochvala jejich práce.

#vyrobenovČR #handmade

#recyklovano/upcyklovano

Z_lásky_ke_vzpomínkám3.jpg