DOPLŇKY 

-

Agapornis Luis

Allon

AURA original

Ben Marko

Hejrumbum

Jana Grešáková

KAIA ELITE

KAKU

Kulishak

Leach

Lii Leather

Mirrage

NANITCE

Sneakerkit

Šperky Markee

Šperky od lišky

Tarena

TIMEWOOD

Vinná

Wild Wolf

Zualu design

Smysl mé značky tkví v upcyklaci a recyklaci. Vždy pracuji s pravými kůžemi, většinou těmi, které se již nehodí v automobilovém průmyslu. Agapornis Luis jim vdechuje nové poslání a design a snaží se o udržitelnost. Proto naše produkty, malé kolekce jsou vytvářeny kusově, často však vzniká jen pár kusů daného produktu.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #recyklovano/upcyklovano

agapornis_luis_2.jpg

Allon je značka plná originálních motivů, vzorů a barev. Typickým znakem je perokresba a barevnost, která se proplétá celou tvorbou Allon. Svou grafiku používají jak ve špercích, tak i na vlastních autorských látkách, ze kterých šijí batohy, kabelky a sukně.

#vyrobenovČR #handmade

allon4 (1).jpg

Za značkou AURA original stojí chuť dělat věci krásné a funkční zároveň. Před módními trendy upřednostňuje jednoduchý design, který je nadčasový a rychle se neomrzí. K tomu autorka pečlivě volí kvalitní materiál, který s pravidelnou péčí vydrží krásný po mnoho let. Kabelky a peněženky jsou zhotovené z hovězí kůže v barvách, které zkrátka nepřehlédnete. Jasné barvy a kontrastní kombinace dohromady podtrhují čistý tvar a jednoduchost. Minimalisticky řešené doplňky snadno doladí každý outfit, jsou vhodné ke každodennímu nošení i pro mimořádné příležitosti.

#vyrobenovČR #handmade

aura_original4.jpg

Ben Marko je malá česká značka, která se soustředí zejména na doplňky - kabelky, batohy, taštičky z japonských látek a nových ekologických materiálů, jako je pratelný papír, ananasové nebo kokosové vlákno.

#vyrobenovČR #handmade #vegan #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

257191759_1489122901470853_4852567213811577538_n.jpg

Hejrumbum je designová značka, která byla založena v roce 2012. Věnuje se motivům geometrie, přírody, humoru nebo kouzla okamžiku. Prvky se zrcadlí a kombinují, proměňují. Využívá materiály šetrné k přírodě. Charakteristická je pro ni proměna motivu na různých podkladech a v různých technikách např. ruční sítotisk, gravírování nebo 3dtisk. Vše má svou roli a významový přesah. Dělá věci úměrné tomu, čím skutečně jsou, úměrné každodenní realitě života. Chce, aby s výrobkem lidé otevřeli svou mysl. Navrhuje potisky na textil a tvoří autorské šperky. Již pár let ji facinuje upcyklace autopotahů a jiných potahovin, z kterým vznikají taškovaky.

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

2 (3).jpg

Z malého blogu vznikl obchůdek s kabelkami, látkami, popruhy na foťáky a vším, co autorku těší..

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

10.jpeg

Čistý design, precizní zpracování a respekt k přírodě, to je značka oděvních doplňků KAIA ELITE. Navrženo a vyrobeno v České republice s maximální ohleduplností k životnímu prostředí. Dopřejte sobě a svému šatníku něco jedinečného.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #certifikaceproduktu

KAIA_ELITE1.JPG

Za značkou KAKU se skrývá Kateřina Kučerová, která vlastnoručně vyrábí barefoot boty všeho druhu a šije oblečení z designových látek. KAKU - to je prvotřídní řemeslo, tvorba na míru a kvalitní zpracování...

#vyrobenovČR #handmade

KAKU2.png

Kulishak jsou barevné a veselé nákrčníky, culíkovky a čelenky, které drží, nepadají a dobře vypadají. Funkční materiály určeny pro všechny aktivní holky a milovnice sportu, ale nejen pro ně.

#vyrobenovČR #handmade

Kulishak2.jpg

Leach pro Vás navrhuje a vyrábí z ručního papíru washi oděvy a módní doplňky, vystřihovánky a hračky, které jsou určeny k dalšímu kreativnímu tvoření a to nejen pro děti.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #zerowaste #vegan

Leach2.JPG

Lii leather je značka kožených doplňků pro každý den. Cílem je tvořit nadčasové produkty, které díky kvalitním materiálům a pečlivému ručnímu zpracování vydrží sloužit několik let.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

lii_leather2.jpeg

Lokálnost, kvalita, detail a ruční práce nejvíce vystihují značku Mirrage, která vznikla roku 2011. Dámské nadčasové kabelky, tašky a batohy vznikají v limitovaném množství v Opavě v ateliéru na průmyslových strojích. Materiál je vybírán s důrazem na kvalitu.

#vyrobenovČR #handmade #vegan

mirrage2.jpg

Nanitce, to je pohodlné, rostoucí oblečení a stylové doplňky pro děti, kufříky se jménem dle vašeho přání, ale taky prodejna s výběrovými látkami, pro vaše šití a s oblíbenými produkty vybraných českých designerů. Sázíme na kvalitu, udržitelnost a podporu české tvorby. Milujeme svou práci a děláme ji srdcem. #nešijunežiju

#vyrobenovČR #handmade

nanitce2.jpg

Stavebnice tenisek SneakerKit nabízí vlastní výrobu, ve vlastním stylu, funkčních tenisek které lze i opravit. DIY stavebnice stylových tenisek.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

sneakerkit1.jpg

Šperky Markee - Originální náušnice a lžičky ozdobené FIMO hmotou.

#vyrobenovČR #handmade

21199604_1698449913518240_8268410431639451066_o.jpg

Před lety ji manžel začal oslovovat liško. Chtěla mít tu kouzelnou a tajemnou liščí energii stále u sebe. A tak se zrodila liška, u které nepoznáte, zda vyje na měsíc či si hledí na ocásek. To byl moment, kdy se začala utvářet značka Šperky od lišky.

#vyrobenovČR #handmade

sperky_od_lisky3.JPG

Značka Tarena vznikla z nadšení pro úžasné vlastnosti vlny merino - dobře drží teplo, nekouše, je velice příjemná na nošení, i když navlhne, stále zachová pocit sucha... Šité zboží vzniklo ve středních Čechách z australské vlny, ponožky vyrobila brněnská společnost specializovaná na výrobu ponožek, a ručně tkané šály jsou práce zakladatelky značky.

#vyrobenovČR #handmade

Tarena4.jpeg

Značka TimeWood není jen o přírodních materiálech, je rovněž o přirozenosti, svobodě, životním stylu a módě. Pro výrobu náramkových hodinek a dalších doplňků využívá především exotických, ale i domácích dřevin. Precizní zpracování, lehkost, neotřelý design a nádherná vůně, to je to, co vystihuje značku TimeWood.

#handmade

TimeWood 1.jpg

Je vinná, přírodní a svoja. Je šperkem vyrobeným z révy vinné. Přišla z vinohradu pěstovaném v samém srdci Slovácka. Je oslavou hojnosti i folkloru a za ní je už několik ročníků dobrého vína. Teď má byt toto dřevo šperkem, ozdobú nebo drobnú architekturú, která je spojená s řemeslem.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #zerowaste #vegan #recyklovano/upcyklovano

Vinná3.jpg

Značka Wild Wolf vznikla láskou k háčkování a toulkami v přírodě. Není nic lepšího, než si vyčistit hlavu a urovnat myšlenky v přírodě, za šumění listí, s východem či západem slunce. A není nic horšího, než když je zima. Proto Wild Wolf vyrábí ručně háčkované a pletené čelenky a čepice, které vás opravdu zahřejí. Materiály, které se pro výrobu používají jsou udržitelné a jeden produkt poslouží řadu let..

#vyrobenovČR #handmade

23632245_302164743602757_4385378086140055428_o.jpg

Zualu design představuje neotřelý šperk vyznačující se nezvyklými kombinacemi materiálů a moderním pojetím designu za využití tradičních šperkařských technik. Designerka Zuzana Peroutková tvoří z recyklovaného hliníku, akrylátu, dřeva a surového kamene.

#vyrobenovČR #handmade #vegan #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

Zualu_design_1.jpg