DEKORACE & BYTOVÉ DOPLŇKY

-

atelier TOTUM DIEM

B keramika

Be Lucky

Bohemian Lab

ePiPí - prodejna (s) radostí

Guavara concept store

Chytamlelky

Jijinkův svět

Kateřina Blašková

Keramirka

Křak

Linai

Lvice v porcelánu

MA DECÓR

Markét ilustrace

Meteodomečky

Mramorové tácky

POOKRAJ

Stika ceramics

VISINAZDI

Vykrajovátka na přání

Ze srdce

Atelier TOTUM DIEM je značka zaměřená na ruční práci s papírem. Vznikají zde zejména papírové květiny a také papírové dekorace. Chcete-li kytici, která neuvadne nebo dekoraci, která neomrzí, je to jasná volba.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

atelier_totum_diem2.JPG

Keramiku chtěla Ivana Bělařová dělat vždycky. I když se vydala na učitelskou dráhu, hlína si ji stejně našla. Věří, že má duši. Miluje dekorační keramiku. Vše, co svítí do prostoru – věci, na které se lidé rádi dívají, věci, které se neomrzí. Její děrované svícny jsou ikonické.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

bkeramika2.jpg

Pod značkou BELUCKY tvoří dvě Lucie ručně vyráběný hravý porcelán a keramiku. Každý kousek je jiný, někdy rytý, někdy malovaný, často doplněný o kresbičky jejich dětí.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod

miska-do-toho_1607254540jUu790LE.jpg

Značka Bohemian Lab je taková malá „laboratoř“, kde vznikají voňavé svíčky a dekorace pro Váš domov. Vše je ručně zpracováváno a odléváno za použití těch nejlepších a svědomitě vybraných ingrediencí.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

Bohemian_Lab1.jpeg

ePipí je české designové papírnictví s autorskými akvarelovými ilustracemi v jemných pastelových barvách s motivy zvířat a přírody. Papírové výrobky zdobené veselými a originálními motivy naší flory i fauny mají za cíl potěšit oko i duši. Mimo papírnictví u ePipí najdete také neotřelé polštáře s ilustracemi zvířat nebo ilustrované plechové hrnečky a keramiku.

#vyrobenovČR #handmade

ePipí_1.JPG

Gavura concept store je prodejní prostor, který se specializuje především na interiérový design. Prostor zastupuje značky, které jsou navrženy a vytvořeny v Česku a na Slovensku s důrazem na kvalitní design, řemeslné zpracování a lokální původ. Zastoupené značky nejsou v rámci kraje dostupné v kamenných obchodech - jedná se například o Radua Crystal, Tululum, Purehome, Muriena, Severski, Talampa, Sili Ceramics a další.

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

gavura_concept_store3.jpg

Leona Hlavinková alias Chytamlelky se zaměřuje zejména na autorské ilustrace, akvarelové malby, knihy pro děti, plakáty, grafiky a pohlednice, které se týkají převážně zvířat, humorných mikropříběhů a fantaskních bytostí.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #vegan #certifikaceproduktu

187692997_1827101457451521_7219836066507775682_n.jpg

Značka Jijinkův svět šije věcičky pro vaše malé i velké radosti. Šije krásné dizajnove ložní povlečení na míru, voňavé polštáře s levandulí ve tvaru zvířátek, dětské deky, dekorace. V loňském roce začali šít i šatičky a sukýnky pro malé parádnice. Několik let jsou také držitele reg. značky Opavské Slezsko.

#vyrobenovČR #handmade #certifikaceproduktu

Jijinkův svět 4.jpg

Mladá designerka Kateřina Blašková propadla práci se sklem během semestru v Ljubljani. To nastartovalo její tvorbu a od té doby se věnuje především tvorbě skleněného šperku. Šperk pro Kateřinu symbolizuje jedinečnost a svobodu, sklo zase svojí tvrdostí a křehkostí dualitu člověka.

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

KaterinaBlaskova3.jpg

Keramirka je výtvarně zpracovaná keramika, kde se snoubí elegance a ornamentálnost. Keramika vyniká zajímavou barevností, kvalitou materiálů a osobitým stylem.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod

DSC_5942DSC_5942 (1).JPG

Značku “Křak” tvoří duo Martina a Ľubomír společně sdílí keramický ateliér, kde tvoří své osobní projekty, ale někdy se jejich vzájemná kreativita potká a dá vzniknout japonizujícím, malovaným českým krajinám na porcelánu.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste

Křak_3 (1).JPG

Linai působí na trhu od roku 2017 a nabízí bytový textil výrobený ze 100% lnu. Ten je ryze evropského původu a produkty z něj jsou ušity v Beskydech. Lněné výrobky jsou ze své podstaty ekologické, zdravotně nezávadné a navždy krásné. Linai se snaží spojit tradici s moderní technologií tisku a dosáhnout tak funkčních výrobků, které se stanou rodinným dědictvím.

#vyrobenovČR

3-768x512.jpg

Lvice v porcelánu tvoří drobnosti pro radost z porcelánu i kameniny. Drží se pravidla indiánů, že výrobek musí splňovat tři kritéria. Musí být krásný, musí být funkční a musí to být energetický zářič. Vše je tvořeno, mačkáno, malováno a zlaceno ručně a s radostí a péčí.

#vyrobenovČR #handmade

748-4_the-moon-pink.jpg

Pod značkou MA DÉCOR vznikají v malých sériích autorské ilustrace, které jsou formou tisku ručně nanášeny na kvalitní český porcelán tzv. karlovarský.

#vyrobenovČR

Markét je ilustrátorka a designérka a vytvořila značku Markét ilustrace. Její tvorba je plná černobílých komiksů i barevných kousků. Tyto ilustrace či vzory pak jsou na produktech jako jsou postery, pohlednice, přáníčka, kalendáře nebo látky. Právě teď je u Markét k nalezení kolekce s ptáčky.

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

Market_ilustrace4.png

Domečky na počasí - kouzla našich babiček, jsou vyráběny ze dřeva ve Znojmě. Domeček měří jak teplotu, tak vlhkost vzduchu. Když je venku hezky a sucho, vykoukne ven panenka. Pokud bude pršet a ve vzduchu je cítit vlhkost, vyleze ven panáček. Domeček je montován ručně, panáček s panenkou jsou ručně malovaní.

#vyrobenovČR #handmade

METEO04.jpg

Mramorové tácky pod studené i teplé nápoje jsou originálním bytovým doplňkem, který je vhodný jak pod ranní kávu, tak i večerní sklenku vína. Elegantně tak zabrání tvorbě mokrých koleček na stole. Motivy tvoříme sami, zároveň jsme však otevřeni ke spolupráci s umělci, kteří pro nás vytváří grafiky nebo píší krátké básničky, které potom speciální technikou nanášíme na tácky.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod

410-MT-chaukiss-08-spravne-vidime-srdcem_thumb600x600.jpg

Pookraj představuje tvorbu porcelánového šperku a drobného interiérového designu. Inspiraci čerpá všude kolem nás. Výsledkem jsou jemné, mnohdy hravé brože, náušnice, náhrdelníky, ale i květníky, ozdoby do interiéru.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod

pookraj_2.jpg

Pod názvem Stika ceramics se skrývá keramická tvorba Anny Dvořákové, charakteristická jednoduchými tvary, převládající modrou barvou a živelností keramické hlíny, díky které je každý kousek originál. Keramická tvorba si určuje své vlastní tempo. A právě to zpomalení by chtěla Stika ceramics skrze své výrobky předat dál. Užít si jedinečnost každého kousku.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod

stika ceramics3 (1).jpg

Láska k přírodě a foklóru, jeho vzorům, výšivkám, ale i umění vytvořit často z mála něco krásného se spojily v autorské tvorbě Rozkvetlé. Přání a papírové nezbytnosti vyráběné s respektem k udržitelnosti, přírodě a umění pro radost i významné životní události,

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

Visinazdi.PNG

Vykrajovátka na přání Vám přináší originalitu a kouzlo pro Vaše pečení, ale i další kreativní tvoření. Vybrat si můžete z široké nabídky našich ručně kreslených motivů, ale rádi pro Vás vyrobíme i vykrajovátka na zakázku, podle Vašich představ a přání.

#vyrobenovČR #certifikaceproduktu 

#recyklovano/upcyklovano

254687683_2555122864632806_6038174448744565805_n.jpg

Značka Ze Srdce tvoří Kromě ručně malovaných plecháčků pro cestovatele i macramé doplňky do bytu. Těšit se můžete na duhy do dětských pokojů, na peříčka různých barev i na nástěnné macramé obrazy. Nově se také věnuje vyrábění z kůže. Na Designtrhu tedy najdete také kožené diářky.

#vyrobenovČR #handmade #recyklova/upcyklovano

ZeSrdce_1.jpeg