ŠPERK & BIŽU

 

Agapornis Luis

Allon

Ars Animalium

Atropa

CAFÉ LIGHT

Coisa Linda Jewellery

ELAZOLO

Evanii

Fakticky

ISIS

Kateřina Blašková

lekuca

Parada

POOKRAJ

Samesis

Stellion

Šperky Markee

Šperky od lišky

Vinná

Zualu design

Smysl mé značky tkví v upcyklaci a recyklaci. Vždy pracuji s pravými kůžemi, většinou těmi, které se již nehodí v automobilovém průmyslu. Agapornis Luis jim vdechuje nové poslání a design a snaží se o udržitelnost. Proto naše produkty, malé kolekce jsou vytvářeny kusově, často však vzniká jen pár kusů daného produktu.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #recyklovano/upcyklovano

agapornis_luis_2.jpg

Allon je značka plná originálních motivů, vzorů a barev. Typickým znakem je perokresba a barevnost, která se proplétá celou tvorbou Allon. Svou grafiku používají jak ve špercích, tak i na vlastních autorských látkách, ze kterých šijí batohy, kabelky a sukně.

#vyrobenovČR #handmade

allon4 (1).jpg

Ars Animalium znamená latinsky zvířecí umění, jde o autorskou tvorbu zahrnující kresbu klasickou i digitální a grafiku se zvířecími motivy. Často spojuje organické motivy s geometrickými.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

Ars_Animalium2 (1).JPG

Atropa se věnuje tvorbě textilních vyšívaných šperků a práci s porcelánem. Celá její tvorba nachází inspiraci zejména v přírodě, ať už se jedná o vyšívané ptačí šperky, nebo porcelánové šperky či misky a hrníčky.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt

Atropa 3.JPG

Za značkou CAFE LIGHT stojí Tom a Týna z Kalivod. Jejich betonové šperky vznikají v srdci křivoklátských lesů. Při tvorbě respektují principy života zdravého bukového lesa a tomu také přizpůsobují celý výrobní proces. Každý šperk vyrobí jen jednou, stejně jako příroda otisk prstu.

#vyrobenovČR #handmade

IMG_1112 (2).JPG

„Není nic hezčího, než něco hezkýho“ - filmová slova, která vystihují značku Coisa Linda Jewellery. Tvůrčí projekt vzniká z lásky k ruční tvorbě a originálním šperkům, jejichž hlavní ingrediencí jsou české skleněné korále.

#vyrobenovČR #handmade #vegan

coisalinda jewellery_1.jpg

Jsem ELA Z OLOmouce a v rodinné dílně začínám s výrobou originálních šperků svých i na zakázku. Ze všech předchozích studií vím, že dělat rukama, smát se přitom a páchat radost zákazníkům je prostě krása!

#vyrobenovČR #handmade #reginalniprodukt

245565961_1479133939114453_4416036469526640759_n.jpg

Evanii handmade Značka vznikla v roce 2020 jako vedlejší projekt brněnské pletařky copánků. Zaměřuje se na doplňky do vlasů, dreadů a copánků a také šperků. Často pracuje s přírodninami a využívá recyklovaných materiálů (např. odstřižky šátků na nošení dětí).

#vyrobenovČR #handmade #zerowaste

255320570_406871757737588_7502781908312854845_n.jpg

Fascinuje nás krása surových minerálů a drahých kovů v kontrastu s industriální povahou betonu.

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

prsten-5.jpg

Šperky ze surových kamenů, kde je kladen důraz na přírodní tvar a minimalismus

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #zerowaste #organickypuvod #vegan

DSC_0044-scaled.jpg

Mladá designerka Kateřina Blašková propadla práci se sklem během semestru v Ljubljani. To nastartovalo její tvorbu a od té doby se věnuje především tvorbě skleněného šperku. Šperk pro Kateřinu symbolizuje jedinečnost a svobodu, sklo zase svojí tvrdostí a křehkostí dualitu člověka.

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

KaterinaBlaskova3.jpg

Skleněné náušnice lekuca byly stvořeny před 12 lety, v kombinaci s tím správným světlem jsou nepřehlédnutelné. K této značce patří i přívěsky s modřínového, smrkového a borovicového dřeva, částečně malované a lakované...

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

lekuca_1.jpg

Parada - to jsou především veselé, smaltované šperky, ale pod touto značkou najdete i jiné produkty, jako jsou smaltované lžičky, nebo nově vánoční baňky. Šperky jsou ručně malované a zdobené technikou speciálního smaltu, zlacené, drátkované s minerály a oblíbené jsou i textilní náramky s minerály.

#vyrobenovČR #handmade #recyklovano/upcyklovano

parada4.jpg

Pookraj představuje tvorbu porcelánového šperku a drobného interiérového designu. Inspiraci čerpá všude kolem nás. Výsledkem jsou jemné, mnohdy hravé brože, náušnice, náhrdelníky, ale i květníky, ozdoby do interiéru.

#vyrobenovČR #handmade #regionalniprodukt #organickypuvod

pookraj_2.jpg

Značku autorských šperků Samesis tvoří dvojčata Lucie a Katarína, které při své tvorbě využívají netradiční materiály – dřevěný uhlík, černé uhlí, dřevo, koňské žíně v kombinaci se šperkařským bezolovnatým cínem a chirurgickou/nerezovou ocelí. Materiály transformují do nových objektů inspirovaných přírodou, krajinou, asymetrií. V kolekcích najdete organické minimalistické sety, ale i výrazné masivní kousky s tajemným surovým nádechem.

#vyrobenovČR #handmade

249201358_2996219973983505_5021467298768736772_n.jpg

STELLION je autorský projekt ilustrátorky a animátorky Anny Mastníkové. STELLION jsou především různorodé brože a v poslední době také grafiky, plakáty, ilustrace a papírenské výrobky a jako žhavá novinka posledního uzavřeného období ručně mačkaná keramika.

#vyrobenovČR #handmade

stellion003.jpg

Šperky Markee - Originální náušnice a lžičky ozdobené FIMO hmotou.

#vyrobenovČR #handmade

21199604_1698449913518240_8268410431639451066_o.jpg

Před lety ji manžel začal oslovovat liško. Chtěla mít tu kouzelnou a tajemnou liščí energii stále u sebe. A tak se zrodila liška, u které nepoznáte, zda vyje na měsíc či si hledí na ocásek. To byl moment, kdy se začala utvářet značka Šperky od lišky.

#vyrobenovČR #handmade

sperky_od_lisky3.JPG

Je vinná, přírodní a svoja. Je šperkem vyrobeným z révy vinné. Přišla z vinohradu pěstovaném v samém srdci Slovácka. Je oslavou hojnosti i folkloru a za ní je už několik ročníků dobrého vína. Teď má byt toto dřevo šperkem, ozdobú nebo drobnú architekturú, která je spojená s řemeslem.

#vyrobenovČR #handmade #organickypuvod #zerowaste #vegan #recyklovano/upcyklovano

Vinná3.jpg

Zualu design představuje neotřelý šperk vyznačující se nezvyklými kombinacemi materiálů a moderním pojetím designu za využití tradičních šperkařských technik. Designerka Zuzana Peroutková tvoří z recyklovaného hliníku, akrylátu, dřeva a surového kamene.

#vyrobenovČR #handmade #vegan #zerowaste #recyklovano/upcyklovano

Zualu_design_1.jpg